680 гривень та за ґрати на 10 діб: українським водіям нагадали без чого не можна виїжджати на дорогу

Новини

Подібне порушення спричиняє позбавлення права управління від 3 до 6 місяців або адміністративний арешт на строк від 5 до 10 діб

Для всіх наших читачів, які стосуються водіння автомобілів, є кілька важливих нагадувань. Справа в тому, що деякі водії можуть забути про те, що їзда на транспортному засобі в якому немає аптечки, вогнегасника та знаку аварійної зупинки – порушення правил дорожнього руху. auto.znaj.ua

Про це вирішили нагадати в одному із українських Сервісних центрів МВС України.

Важливо розуміти, що ці вимоги чітко прописані в ПДР, тому в кожному транспортному засобі повинні бути:

– автомобільна аптечка;

– знак аварійної зупинки;

– вогнегасник.

У разі відсутності аптечки, патрульні можуть звинуватити водія у порушенні правил дорожнього руху та виписати штраф у розмірі 340 грн.

Це порушення ПДР найчастіше кваліфікують за ч.1 ст.121 КУпАП, висуваючи звинувачення у тому, що водій керує транспортним засобом, який має технічну несправність (відсутність аптечки), за якої експлуатацію автомобіля заборонено. Але тут є певні нюанси.

Відсутність аптечки та вогнегасника у приватному транспортному засобі (який не використовується для надання послуг із перевезення пасажирів) тягне за собою лише попередження.

У жодному нормативному документі не передбачено окремої відповідальності за водіння без аптечки приватного авто. Це прописано у ст. 125 КУпАП.

А ось відсутність аптечки у автомобіля, який використовується для надання послуг із перевезення пасажирів, тягне за собою накладення штрафу у розмірі 680 грн.

Повторне порушення правил дорожнього руху протягом року тягне у себе позбавлення права управління від 3 до 6 місяців чи адміністративний арешт терміном від 5 до 10 діб.