А ви це знали? Чи можна на Великдень ходити на цвинтар – відповідь церкви категорична

Новини

Деякі люди на честь Великодня відвідують не тільки церкву, але й цвинтар. Однак ця традиція насправді є помилкою, вчить Церква, передають Патріоти України.

Як чинити правильно пояснив священник Української православної церкви Григорій Трухан. За його словами, Великдень є великим святом, яке присвячене звільненню від смутку та скорботи. “Воно символізує перемогу над смертю. Ходити на кладовище не можна не тільки у день Воскресіння Господнього, а й весь наступний тиждень. Адже він вважається святковим”, – розповів священнослужитель.

При цьому церковник зазначив, що відвідування кладовища у Пасху гріхом не є. Втім, в такому разі не варто багато сумувати та плакати.

Коли на Великодні свята можна відвідувати цвинтар

У церковній традиції святкуванню Великодня присвячений цілий тиждень, після чого починається спеціальний період, коли відвідувати могили померлих не тільки доречно, але й вітається. Це так звані Проводи або Радониця – свято, в якому сплелися дохристиянський культ померлих з християнським символізмом Пасхи. Головним днем Радониці є вівторок. У цей день, котрий ще називають “Паскою померлих” вперше після Великодня у церквах служать панахиду.

В народі з сивої давнини прийнято приносити на могили родичів частування – паски та крашанки, а також солодощі, випічку, крупу, часом алкоголь та сигарети. Також поряд з могилами влаштовують поминальний обід. Церква не схвалює цю традицію і закликає не носити їжу на кладовища. Однак і не засуджує її однозначно. Натомість закликає вірян присвятити день молитвам за душі померлих.