Адвокат розповів про новий неприємний “сюрприз” для українців від військкоматів

Новини

Постанова про штраф за порушення законодавства про мобілізаційну підготовку може виноситися тільки якщо ви поставили особистий підпис про отримання повістки і не прибули до ТЦК.

Адвокат Роман Сімутін каже, що до масової роздачі повісток територіальні центри комплектування (у народі – військкомати, – УНІАН.) додали новий етап – винесення постанови за статтею 210 прим. КУпАП – порушення законодавства про мобілізаційну підготовку зі штрафом у 1700 грн. unian.ua

У своєму YouTube-каналі правник розповів, що за останній тиждень до нього звернулися понад 10 людей, щодо яких винесено подібні постанови зі штрафом 1700 грн.

“І це при тому, що більшість із них жодного разу не отримувала повісток. Хоча це є обов’язковою умовою, адже постанова може виноситися тільки якщо ви поставили особистий підпис про отримання повістки і не прибули до ТЦК”, – пояснює Сімутін.

За словами адвоката, сума нібито й невелика, але коли виникає вибір – сплачувати штраф чи ні – знайте, якщо ви сплатите то фактично визнаєте свою провину і погодитеся з правомірністю притягнення до відповідальності. А винесення повторної протягом року постанови – це новий штраф у 5400 грн.

“А далі матеріали передадуть до поліції для відкриття кримінального провадження за ухилення від мобілізації. Адже за цими документами вважається, що ви двічі вже притягнуті до адмінвідповідальності. Тобто набули того страшного статусу злісного ухилянта”, – заявляє правник.

Як дізнатися, що винесли постанову та наклали штраф?

Сімутін пояснює, що ТЦК повинні відправляти вам копії цієї постанови, але вони цього не роблять. Тож слідкуйте за реєстром виконавчих проваджень та “Дією”. Адвокат каже, що постанову центру комплектування можна оскаржити в суді.

Адвокат Ростислав Кравець про штрафи за ухилення від мобілізації

Військовозобов’язаних українців лякають штрафами за ухилення від мобілізації. Тож адвокат Ростислав Кравець порадив, як оскаржити такі рішення.

Він наголосив, що належним чином вручена повістка є тільки особиста з вашим підписом, що ви її отримали. Якщо вам її не вручали, ви можете оскаржити рішення про штраф для того, щоб надалі цей штраф не переріс вже у кримінальне провадження. На оскарження у вас є 10 днів.