Байден заявив, що США підтримають навчання українських пілотів на винищувачах F-16 – CNN

Новини

Сполучені Штати Америки підтримають зусилля щодо навчання українських пілотів керувати літаками четвертого покоління, зокрема й винищувачами F-16. Навчати українських льотчиків, швидше за все, будуть у Європі.

Про рішення підтримати спільні зусилля партнерів із коаліції з підтримки України президент США Джо Байден повідомив лідерів країн G7 під час першого дня саміту “Групи семи” у Японії 19 травня. Поки українські авіатори освоюватимуть західну авіацію, США та партнери визначаться, хто, коли і в яких кількостях надасть Україні сучасні винищувачі, пише CNN з посиланням на джерела в Білому домі.

“Президент Джо Байден повідомив лідерів G7 у п’ятницю, що США підтримають спільні зусилля з союзниками та партнерами щодо навчання українських пілотів літакам четвертого покоління, включаючи F-16, повідомив CNN високопосадовець адміністрації”, – пише видання.

Джерело поділилося з журналістами інформацією про те, що навчатимуть українських пілотів не в США: навчання із практично 100% ймовірністю проходитиме в Європі. Проте американські фахівці візьмуть участь у програмі підготовки українських пілотів разом із європейськими колегами.

Передбачається, що навчання триватиме кілька місяців. За цей час, пише видання, питання з наданням Україні винищувачів, про які  просить Київ, має бути вирішене.

“Оскільки навчання проходитиме упродовж найближчих місяців, наша коаліція країн, що беруть участь у цих зусиллях, вирішить, коли насправді надати літаки, скільки ми надамо і хто їх надасть”, – заявив співрозмовник видання.

За його словами, “на сьогоднішній день Сполучені Штати та наші союзники та партнери зосередилися на наданні Україні переважної більшості систем, зброї та підготовки, необхідних для проведення наступальних операцій цієї весни та влітку. Дискусії про покращення ВПС України відображають нашу довгострокову прихильність до посилення здатності України до самооборони”.

Видання нагадало, що ще в березні США прийняли двох українських пілотів на військовій базі в Тусоні, штат Арізона, щоб оцінити їхні навички використання авіасимуляторів і скласти прогноз щодо того, скільки часу їм знадобиться для навчання управлінню різними військовими літаками США, включаючи F-16. Конгрес США виділив гроші у бюджеті на 2023 рік на таке навчання.

Також, за даними CNN, адміністрація Байдена останніми тижнями дала зрозуміти європейським союзникам, що США дозволять їм експортувати винищувачі F-16 в Україну. З посиланням на джерела, знайомі з ходом переговорів, видання зазначило, що це рішення обумовлено зростаючим тиском Конгресу на Білий дім з цього питання на тлі повітряних атак Росії, що посилюються.