Батьківські суботи за новим календарем: коли Покровська, Димитрієвська та Михайлівська

Події

Православні християни завжди приділяли особливу увагу поминанню померлих, і батьківська субота стала невід’ємною частиною їхнього віросповідання. znaj.ua

Щоосені на нас чекає багато батьківських субот для того, щоб згадати своїх рідних і навести ляпаси на цвинтарі до зими.

Звичайно, краще заздалегідь знати про такі дні, щоб не прогаяти момент, а ми вам у цьому допоможемо. Нижче ми розповімо про основні батьківські суботи восени 2023 року і про те, що потрібно обов’язково зробити в ці дні.

Точні дати батьківських субот осені

Цього року, у зв’язку із переходом Православної церкви України на новоюліанський календар, дати батьківських субот також змістяться на 13 днів раніше .

У 2023 році батьківські суботи припадають на наступні дати:

Покровська субота – 30 вересня 2023 року.

Димитрієвська поминальна субота – 21 жовтня 2023 року.

Михайлівська батьківська субота – 4 листопада 2023 року.

Покровська поминальна субота

Покровська субота має своє історичне коріння і була встановлена ​​в 1552 році. Спочатку цей день призначався для вшанування воїнів, які загинули за віру та Батьківщину під Казанню. У сучасному світі цей день став часом поминання всіх покійних рідних та близьких. Цього дня багато православних відвідують цвинтарі, прикрашають і упорядковують могили своїх предків. Вони також дбають про пам’ятники перед настанням зими. Традиційною стравою на Покровській батьківській суботі є кутя. На столі також залишаються порожні місця, що символізують присутність родичів, що пішли. Покровська субота — це час не тільки для молитви та спогадів, а й для спілкування з сім’єю, дітьми та піклування про близьких.

Димитрієвська та Михайлівська поминальні суботи

Димитрієвська поминальна субота, що відзначається 21 жовтня 2023 року, та Михайлівська батьківська субота, що відзначається 4 листопада 2023 року, також відіграють важливу роль у православних традиціях. Ці дні отримали свої назви на честь великомученика Димитрія Солунського та архангела Михайла, а їхнє значення полягає у поминанні тих, хто помер раптово і не встиг отримати молитовне напуття церкви для вічного життя. Це включає воїнів, що загинули у війнах, а також людей, які загинули в пожежах, стихійних лих і тих, хто пішов із життя передчасно.

Цього дня треба написати записку з іменами близьких померлих та віднести її до церкви. Виняток становлять ситуації, пов’язані із самогубством. У церкві не рекомендується передавати записки про тих, хто покінчив життя самогубством. Натомість, таких людей можна згадати вдома у молитвах та спогадах. Православні також відвідують могили предків та храм, де звершують молитви. Запалення свічки чи лампадки та молитва – це обов’язкові частини цього дня. Якщо з будь-якої причини неможливо відвідати храм, поминання померлих можна зробити молитвою вдома.

Поминати померлих алкоголем вважається гріхом, і не слід бенкетувати над могилою або залишати алкоголь та їжу на цвинтарі. Спогади про померлих мають бути сповнені добрими моментами, а не злістю чи образою.