Буде вирішальна битва: ЗСУ можуть звільнити Херсон від окупантів уже наступного тижня – Financial Times

Новини

Деякі західні аналітики припускають, що Сили оборони України можуть відвоювати у військ РФ тимчасово окупований Херсон уже наступного тижня. На їхню думку, незабаром там буде вирішальна битва в межах контрнаступу ЗСУ на цьому південному напрямку. Обозреватель

Про це йдеться у матеріалі Financial Times. Журналісти звернули увагу на заклик колаборантів до загарбників негайно почати “евакуацію” населення нібито “у зв’язку з обстрілами”.

Зокрема, так званий виконувач обов’язків “глави” Херсонщини Володимир Сальдо звернувся до Кремля з проханням організувати виїзд херсонських сімей до інших регіонів РФ “на відпочинок та навчання”.

Гауляйтер заявив, що регіон зазнає дедалі більшої кількості ракетних обстрілів, які завдають “серйозних збитків”. Він стверджував, що об’єктами обстрілу нібито стала цивільна інфраструктура.

За його словами, охочі виїхати вирушать до тимчасово окупованого Криму та південні регіони РФ. Такий заклик пролунав наступного дня після того, як офіційний Київ заявив, що ЗСУ звільнили ще низку населених пунктів Херсонщини.

На думку окремих аналітиків, це вказує на підготовку Росією “до вирішальної битви” за Херсон. Причому в них немає сумнівів, що перемогу в ній здобуде саме Україна.

Нагадаємо: ЗСУ перейшли в контрнаступ на Херсонщині наприкінці серпня. На початку жовтня українські війська прорвали лінію фронту в Херсоні, менш ніж за тиждень деокупувавши 400 кв. км території. Російське міноборони визнало, це стало найбільшим просуванням ЗСУ на півдні з початку повномасштабного вторгнення РФ в лютому. Відтоді наші захисники відвоювали значну територію на захід від Дніпра.

Буде вирішальна битва: ЗСУ можуть звільнити Херсон від окупантів уже наступного тижня – Financial Times

Окупанти, нагнавши величезну кількість інженерної техніки і військ, досі намагаються наводити альтернативні переправи, мости через шлюз Каховської ГЕС і переправляти техніку. Але українські воїни контролюють шляхи загарбників за допомогою вогню.

Оперативне командування “Південь” 12 жовтня заявило про деокупацію ще п’яти населених пунктів у Херсонській області, знищення російського командно-диспетчерського пункту й двох буксируваних гаубиць ворога.

OBOZREVATEL