Будуть масові відключення світла, якщо РФ знову вдарить по Україні: у Молдові зробили попередження

Новини

У Молдові побоюються масових відключень світла по всій країні через ризик ракетного обстрілу Росією інфраструктури України 29-30 листопада. Водночас через різкий стрибок вартості електрики в Європі, місцева компанія Energocom не змогла закупити необхідну кількість ресурсу, через що 29 листопада в Молдові очікується дефіцит електроенергії в 74%.

“Відбувся незрозумілий феномен. На європейських ринках, у тому числі в Румунії, суттєво зросли ціни на електроенергію. Майже на 30-40%. Компанія Energocom намагалася купити електроенергію за нижчою ціною, але не змогла закупити на весь день”, – розповів міністр інфраструктури та регіонального розвитку Андрій Спину, передає NewsMaker.

Зі свого боку, зазначається, оператор передавальної системи Moldelectrica раніше повідомив про очікуваний дефіцит електроенергії 29 листопада у 74%. Втім, наголошується, дефіцит буде покритий за рахунок аварійних поставок із Румунії.

Водночас Спину попередив мешканців країни про можливі масові відключення електроенергії 29-30 листопада. За його словами, це відбудеться у разі масованого обстрілу Росією України.

“29-30 листопада у зв’язку з можливими масованими ракетними ударами Росії по Україні існує ризик відключення електроенергії по всій країні”, – написав він у Telegram.

Зазначимо: енергосистема Молдови тісно пов’язана з українською. Зокрема, частина лінії електропередач пролягає територією України.