Чи об’єднається ПЦУ з УПЦ МП в одну церкву: пояснення Епіфанія

Новини

Епіфаній дивується, що жахіття, спричинені повномасштабним російським нападом, досі не відкрили очей багатьом прихильникам МП.

Предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній прокоментував, чи може в майбутньому ПЦУ об’єднатися з УПЦ Московського патріархату. tsn.ua

Про це ієрарх сказав в інтерв’ю Gazeta.ua.

Епіфаній нагадав, що від початку повномасштабного вторгненя до ПЦУ приєдналося понад тисячу парафій УПЦ МП. Приблизно така ж кількість перейшла впродовж кількох років до цього. За його словами, цей процес триває.

Водночас, митрополит не бачить сенсу в об’єднанні з тими представниками УПЦ МП, які мають відверто проросійські настрої.

“Немає сенсу говорити про ймовірне об’єднання з тими, хто цьому відверто противиться, бо має абсолютно відмінні цінності та пріоритети. У нас не тоталітарна Росія, де може бути реалізоване все, що заманеться вождю, незалежно від думки чи позиції тих, кого це безпосередньо стосується. Ми закликаємо, але нікого не примушуємо й не робитимемо цього в майбутньому. Зрештою, в цьому немає ніякого сенсу. Нам не потрібні у своїх лавах колаборанти, які ненавидять усе українське, чи ті, кому навіть жахіття, спричинені повномасштабним російським нападом, не відкрили очей і не стали поштовхом для переоцінки перебування у складі Московського патріархату. Водночас ми відкриті для тих, хто щиро й віддано хоче служити Богу та своєму українському народу, а не лише маскується й не шукає, як фарисеї, різноманітних безглуздих виправдань власному небажанню поривати зв’язок із “русскім міром”, – підсумував ієрарх.