Дружинам українських ветеранів роздадуть по 500 тис. грн: що відомо про виплати

Новини

В Україні незабаром стартують виплати дружинам ветеранів. Їм обіцяють надавати по 500 тис. грн на відкриття власного бізнесу. Точна дата початку виплат поки що не називається.

Про це заявила заступниця міністра економіки України Тетяна Бережна. За її словами, йдеться про розширення вже існуючої держпрограми на дружин ветеранів. obozrevatel.com

Програма називається “Власна справа”. Наразі по ній виплачують 250 тис. грн на старт чи розвиток бізнесу. Однак після розширення для дружин українських ветеранів виплата збільшиться вдвічі – до 500 тис. грн.

“Жінки, які мають підприємницький хист, можуть взяти мікрогрант до 250 тис. грн на старт або розвиток бізнесу за програмою “Власна справа”… Найближчим часом ми плануємо розширити цю програму та дамо можливість дружинам ветеранів взяти грант на вдвічі більшу суму для розвитку сімейного бізнесу“, – розповіла Бережна.

Умови програми

Судячи з усього, для дружин ветеранів умови програми “Власна справа” залишаться незмінними. Новою буде лише сума.

Грант за програмою видається на закупівлю обладнання, оплати сировини, матеріалів та/або оренди приміщення. Виплата здійснюється не готівкою, а на окремий банківський рахунок.

Для отримання гранту разом із заявкою потрібно надіслати свій бізнес-план. Якщо він відповідає критеріям програми, то прохача запросять на онлайн-співбесіду: там доведеться обґрунтувати дієвість плану.

“Кошти видаються на основі рейтингу: спочатку фінансування отримують заявники з найвищим балом. Розмір мікрогранта визначається відповідно до його запиту, але не менше 50 тис. грн та з урахуванням кількості робочих місць: 150 тис. грн, якщо підприємець створює одне робоче місце та 250 тис. грн за два”, – зазначають у Кабміні.

При виконанні певного переліку умов гроші повертати не доведеться. Основні з них – це створення та збереження робочих місць, а також повернення певної суми гранту до бюджету через податки, збори та єдиний соцвнесок (ЕСВ).