«Думаю, що закони всі читають»: експерт розповів, як будуть проходити вибори під час війни

Новини

Політтехнолог Олег Постернак пояснив, що згідно із законодавством проведення виборів під час війни неможливе, а змінювати закони для цього поки парламентарі не збираються.  politeka.net 

Про це він розповів у програмі «Культ особистості».

«Думаю, що закони всі читають, і Конституцію, і закон «Про правовий режим воєнного стану». Жодних виборів під час воєнного стану бути не може так само, як і всеукраїнських референдумів. Серед народних депутатів нинішнього складу існує думка, що, якщо змінити закон «Про правовий режим воєнного стану», то теоретично можна провести вибори під час правового режиму воєнного стану», – розповідає Олег Постернак.

З іншого боку, додає експерт, є інша думка серед частини юристів, зокрема і парламентських: вони категорично проти, оскільки є 85-а стаття Конституції, яка виключає таку можливість. За його словами, на цей момент серед парламентської еліти народних депутатів немає бажання переламувати законодавство, щоби проводити вибори під час війни, немає консенсусу. Тим паче, додає політтехнолог, багато хто із провладної більшості виступає проти.

«Нинішня парламентська еліта не зацікавлена в тому, щоби зараз іти на вибори. Тобто пролонгація повноважень парламенту – це фактично консенсусне рішення», – констатує Олег Постернак.