Масове відключення: в Укренерго оголосили по всій Україні та дали графіки

Новини

Ситуація з енергосистемою в Україні продовжує залишатись напруженою. Українці готові до будь-якого розвитку подій, навіть до тотальних блекаутів, хоча вони створюють додаткові незручності та в той час нестабільний час. І масові відключення – це одна з тих незручностей, які щільно оселилися у нашому житті.

Докладніше про те, в чому полягають масові відключення, читайте у нашому матеріалі.

Укренерго повідомляє, що зі зниженням температури зростає потреба в електроенергії, що особливо помітно у вечірні години. В цей час більшість повертається додому і починає активно користуватися побутовими приладами, такими як електроплити, чайники, мікрохвильові печі, обігрівачі та телевізори, пилотяги та пральні машини.

Крім того, в осінньо-зимовий період знижується ефективність домашніх сонячних електростанцій, що призводить до зниження генерації на малих та великих СЕС.

Саме через ці причини Укренерго закликає українців вдатися до масового відключення побутових приладів у вечірній час.

Важливо розуміти, що заклик до економії електроенергії у години пік — це не масове відключення світла, а прохання тимчасово обмежити використання потужних побутових приладів. Час з 16:00 до 21:00 – період підвищеного споживання, коли навантаження на систему особливо високе.

Для стійкої роботи енергомережі важливо знизити її навантаження в цей час, і для цього пропонується не включати кілька енергоємних приладів одночасно.

Наприклад, якщо вже працює електроплита, можна почекати з використанням бойлера, чайника, пральної машини чи обігрівача. Це не означає, що відключатимуть електроенергію; прохання стосується лише добровільного зменшення навантаження.

Якщо кожен з нас дотримуватиметься цієї поради, енергосистема зможе краще впоратися з навантаженнями та знижувати ризики аварійних відключень.

Інсайдерська інформація справді говорить про те, що енергетиків уже попередили: як тільки температура опуститься до -5 градусів, можуть бути запроваджені графіки тимчасових відключень.

Цей захід передбачений на випадок, якщо система не впорається з піковими навантаженнями в умовах підвищеного енергоспоживання взимку.

При настанні холодів, особливо при морозах нижче -5°C, попит на електроенергію різко зростає, і якщо навантаження стане критичною, система може не витримати без тимчасових відключень. Тому, щоб уникнути подібних сценаріїв, зараз закликають до економії у години пік.