Наступ провалюється: окупанти зробили нову помилку, часу у них дедалі менше

Новини

Про це повідомляють аналітики американського Інституту вивчення війни, пише Politeka.net.

У новому звіті також зазначається, що російські сили досягли незначних успіхів у Бахмуті та його околицях на тлі повідомлень про збільшення темпів російських операцій навколо Авдіївки.

Так, станом на 20 березня російські війська, ймовірно, досягли додаткових успіхів на південному заході та півночі Бахмуту, а також на північному заході Бахмуту між Богданівкою та Хромовим.

Крім того, російські сили, ймовірно, збільшують темп операцій на північ від Авдіївки, намагаючись створити умови для оточення населеного пункту, і задіяють більшу кількість авіаційних частин у цьому районі для підтримки цих операцій.

Експерти з посиланням на мера Авдіївки Віталія Барабаша повідомляють, що російські війська все частіше використовують ракети Х-59, Х-101, Х-555 та С-300 у районі міста.

Крім того, відомо про великі втрати росіян під час штурмів міста, – про це повідомляв представник українських військових.

«ISW раніше повідомляла, що це збільшення темпів російських операцій у районі Авдіївки, як повідомляється, спричинило великі втрати і, ймовірно, є помилковою спробою відвести українські сили від інших ділянок фронту. ISW не спостерігає, щоб російські сили розміщували значну бойову міць на околицях Донецька, і малоймовірно, що російські сили зможуть витримати цей підвищений темп. За оцінками ISW, загальний весняний наступ Росії, ймовірно, наближається до кульмінації, і російські сили можуть активізувати зусилля, щоб досягти хоча б незначних успіхів, перш ніж вони втратить ініціативу», – зазначають експерти.

Аналітики не виключають, що наступ Росії може змусити українських захисників вийти з Бахмута чи Авдіївки, проте «нині ні те, ні інше не є ймовірним».

Додамо, у свою чергу Генштаб ЗСУ повідомляє, що основною метою росіян за минулу добу залишалися спроби виходу на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей.

Для цього вони зосереджували свої основні зусилля на веденні наступальних дій на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському, Мар’їнському та Шахтарському напрямах. Завдяки професійним та злагодженим діям, українські захисники відбили більше 120 атак росіян на зазначених напрямках.