НБУ змінить кредитні правила: що потрібно знати всім українцям

Новини

НБУ попередили про зміни, які мають намір впровадити у систему кредитування.

Національний банк України (НБУ) планує впровадити обмеження на ставки за мікрокредитами, а також може встановити додаткові вимоги щодо оцінки платоспроможності клієнтів МФО (макрофінансових організацій). Про це розповіла начальниця управління захисту прав споживачів фінансових послуг НБУ Ольга Лобайчук у ході Ukrainian Credit Conference. politeka.net

нбу гривня гроші банкноти

При цьому в НБУ очікують, що зниження ставок за мікрокредитами допоможе знизити ризик неплатоспроможних кредитів.
Представниця Нацбанку (НБУ) Ольга Лобайчук заявила, що МФО звертатимуть більше уваги на платоспроможність своїх клієнтів, перероблятимуть свої скорингові моделі, щоб знизити ризики невиплати кредитів.

Представниця Нацбанку (НБУ) сподівається, що з новими обмеженнями практика видавати 40 кредитів неплатоспроможному позичальнику, бо він має родичів, які, якщо на них натиснути, все заплатять, відійде в минуле.

комуналка каса гроші зарплата субсидія кредит

Наразі, на фоні погіршення фінансового становища українців, кількість виданих мікрокредитів у країні збільшилась на 37% за перший квартал. Проте варто пам’ятати, що деякі МФО спеціально застосовують високі відсоткові ставки, що може призводити до значних фінансових труднощів для боржників.

НБУ попередили, що саме через це боржники дуже швидко проваляються в боргові ями.

Джерело: Мінфін.