Не Бахмут і не Авдіївка: росіяни таємно перегруповуються і стягують техніку, де буде новий удар

Новини

Про це, як пише Politeka.netзаявив військовий оглядач, координатор групи “Інформаційний опір”, полковник Збройних сил України Костянтин Машовець,

Так, за словами експерта, на північ від Бахмута все більш чітким і акцентованим стає прагнення противника таки “вирішити питання Сіверського виступу ЗСУ”, ще до завершення боїв за Бахмут.

«Командування військ противника, очевидно, проводить приховані перегрупування на північний схід від Бахмута, сенс яких зводиться до зосередження додаткових сил і засобів на цьому напрямку. При цьому воно так і не вводить південніше свої оперативні резерви для прискорення завершення боїв у районі Бахмута та його околиць, обмежуючись виключно поповненням уже розгорнутих і введених там у бій частин та підрозділів, для підтримки мінімально необхідного рівня їхньої боєздатності», – пояснює Машовець.

За словами військового аналітика, противник також активізував підготовку до продовження активних наступальних дій на Лиманському напрямку.

Так, на напрямку Кремінна – Лиман противником зосереджені найбільш боєздатні частини та підрозділи всієї “Об’єднаної угруповання Росії на Південно-Західному ТВД”.

«Причому рівень їхньої концентрації тут – найвищий на всьому фронті, не під Бахмутом чи Авдіївкою, не на Вугледарському чи Запорізькому напрямках, а саме тут. По суті, вони тут як оселедці у банці… Майже так само, як це було минулого року на напрямі Ізюм – Слов’янськ», – звертає увагу Машовець.

За інформацією експерта, у цій порівняно вузькій смузі командуванням окупантів розгорнуто не менше 425-427 одиниць бронетехніки лише на другій лінії, на рубежі Кремінна – Рубіжне.

«Приблизно ще третина цієї чисельності оперує безпосередньо на першій лінії. Очевидно, що вся ця шобла зібралася тут не для того, щоб прохолоджуватися по підвалах у Кремінній», – попереджає Машовець.

Найбільш вірогідними найближчими цілями росіянами є вихід до рубежу річки Чорний Жеребець та Лиману та форсування з півночі річки Сіверський Донець, каже Машовець.