Обіцяли заморозити Україну та ЄС: сотні тисяч росіян лишилися без тепла, світла та каналізації і палять вогнища у дворах. Що відбувається

Новини

Росія вже другий рік ракетними ударами руйнує критичну інфраструктуру України, намагаючись лишити українців без опалення та світла. Однак наша країна вистояла, а ось росіяни масово страждають, адже у Росії фактично комунальний колапс. Майже в кожному регіоні щодня люди залишаються без тепла та електроенергії. Через аварії цілі райони із сотнями тисяч жителів просто замерзають.

Нинішні проблеми – результат зношеності інфраструктури та відсутність її нормального обслуговування, яке намагаються прикрити погодними явищами. Гроші, які можна було б використати, аби хоча б залатати дірки, йдуть на вбивства українців. obozrevatel.com

Після початку війни російські пропагандисти, надриваючись, пророкували блекаут та замерзання для України та Європи, а “Газпром” випускав насмішливі ролики, в яких напівголодні європейці гріються за допомогою багаття та свічок. Тоді майже вся Росія тішилася з такої “творчості”. Фарс путіністів закінчився трагедією для них самих.

Про те, як Росія фактично замерзає через численні комунальні аварії, у матеріалі OBOZ.UA.

У Москві та Підмосков’ї фіксується критичний рівень аварій електропостачання та аварій тепломереж. Влада пояснює це аномальними холодами, а фахівці зносом мереж та поганою підготовкою до зими. Слідчий комітет Росії вже порушив десятки кримінальних справ, але це все дарма.

Наймасштабніша аварія в системі теплопостачання відбулася 4 січня у підмосковному Подольську, де десятки тисяч росіян лишилися без тепла та світла у 24-градусний мороз. Ситуація настільки критична, що влада міста ввела надзвичайний режим на тлі аварії на теплотрасі.

Не краща ситуація ще в одному підмосковному місті – Хімки. Там згорів трансформатор, що призвело до припинення електро- та теплопостачання тисячам жителів, через що масово полопалися батареї у будинках. Люди сидять без світла та тепла з 3 січня. Через аварію, крім іншого, замерзли не тільки батареї, а й каналізація.

Не оминули стороною аварії на тепломережах й інші міста все тієї ж Московської області. Десятки тисяч росіян з Литкаріно, Чехова, Сонячногірська, Воскресенська, Сергієва Посада, Балашихи, Щолково та інших пережили та переживають не найкращі дні у своєму житті.

За планами Кремля, після знищення критичної інфраструктури на вулиці своїх міст через холод у квартирах мали б вийти українці, а вийшли у російському Подільську. Жителі міста, що залишилися без світла, води та тепла у будинках, вийшли на центральну площу з вимогою повернути опалення в будинки та покарати винних у комунальному колапсі. Серед присутніх на площі – жінки з дітьми та пенсіонери. Люди вимагали від адміністрації розібратися з відключеннями благ цивілізації у їхніх будинках. За словами мешканців, зараз температура у квартирах не перевищує 5-6 градусів.

У грудні 2023 року відразу в кількох регіонах сталися серйозні комунальні аварії – сотні тисяч росіян залишилися без світла, води та опалення.

Так, 13 грудня понад 400 тисяч людей залишалися без електрики в Дагестані, Ростовській, Псковській, Тульській та Володимирській областях. Частину Ростова-на-Дону накрив блекаут: у будинках на кількох вулицях немає електрики. У соцмережах пишуть, що згасли цілі висотки, немає опалення та води.

Ось як описує сьогоднішню ситуацію ростовська газета “Наше время”: “Світло періодично гасне, це все дуже серйозно позначається на стані людей. Дуже багато людей без електрики, але біда в тому, що від електрики багато в чому залежить і опалення. Там, де стоять індивідуальні газові котли, для багатьох відсутність світла означає відсутність тепла. Оце найстрашніше”.

Омські ЗМІ повідомляють про перебої у роботі міських ТЕЦ, які періодично виходять з ладу. Навіть за офіційними даними, опалення працює з перебоями у тисячах квартир. Місцеві жителі у соцмережах пишуть, що “події розвиваються лавиноподібно, пів міста сидить без опалення, морози за сорок”.

Проблеми з електропостачанням спостерігаються в Самарі. Через пошкодження кабелів у мешканців зникла електрика, за допомогою якої опалюються приватні та багатоквартирні будинки. Жителі Самари та прилеглих населених пунктів перекрили Московське шосе через проблеми з опаленням, аби привернути увагу до своїх проблем. І це лише вершина айсбергу, адже російська влада навчилася приховувати реальний масштаб загрози.

Про труднощі мешканці мають змогу повідомляти лише у соцмережах. За їхніми словами, проблеми із теплом спостерігаються з початку опалювального сезону. Люди записують відеозвернення, але результату немає, влада не реагує.

Жителька Хімок Єлизавета так описує ситуацію у місті:

“Народ із початку опалювального сезону (багато дуже великих будинків-тисячників) сидить то без гарячої води, то без опалення. Приїжджають, роблять латку, через тиждень поряд у сусідньому місці прориває цю саму трубу. Гарячої води немає, її відключають, тече іржава. Взимку перестають опалювати будинки. Ми зараз у квартирі з дворічною дочкою, цієї зими вже перехворіли через те, що холодно. У квартирах неможливо жити. Ми спимо у светрах, ходимо у светрах. То там прорве трубу, то в іншому місці. Ми скаржилися: до адміністрації телефонуємо, меру Хімок, у соціальних мережах пишемо під останніми фотографіями. Мосенерго відповіло, що все зроблено. Відписка”.

Жителі великих і малих міст Росії вже який місяць записують відеозвернення до “батюшки-царя Путіна”, мовляв, тільки ти один можеш нас врятувати від холоду. Так, росіяни з підмосковного містечка Селятіно записали відеозвернення про те, що майже усі вони мерзнуть, починаючи з самого початку опалювального сезону, а влада не реагує на їхні скарги. І так триває вже не один рік. До речі, поки що ні на одне звернення відповіді отримано не було.

Російський блогер Анатолій Несміян попередив росіян, що такі значні проблеми з ЖКГ тільки початок, далі буде значно гірше.

“Інфраструктура розсипається буквально на очах. Найімовірніше, цей рік так і буде проходити під знаком деградації мереж, перевантажень і аварій у будь-яких місцях. Перевантажені мережі викликатимуть каскадні аварії на підстанціях і вузлах мережевої зв’язності спочатку локальні, потім більші. Опікуватися інфраструктурою, звісно, ніхто не буде, адже: “нам ще Варшаву та Берлін брати треба, тож не до вас, холопи”, – написав росіянин.

У 2023 році у РФ сталося майже вдвічі більше комунальних аварій, ніж у довоєнному 2021 році, випливає з даних сервісу “Інтегрум”, який збирає повідомлення російських регіональних та федеральних ЗМІ. Інфраструктура країни-агресора, безумовно, вже “проїла” запас стійкості і стає причиною абсолютної більшості аварій. Більшість комунальних мереж у Росії прокладалася ще 1960-1980 роки і з того часу майже не ремонтувалася

У деяких регіонах та містах системи ЖКГ зношені майже повністю, про що говорить навіть Росстат. Це не випадково, адже кошти, які могли б піти на вирішення комунальних проблем, йдуть на інше. Основні витрати російського бюджету у 2022 та 2023 роках припадали на “національну оборону”, тобто агресію проти України. На сьогодні у РФ триває активний процес урізання фінансування важливих програм: скорочуються витрати на інфраструктуру, ЖКГ, медицину, освіту та соціальну сферу. До такого розвитку подій призвело й різке падіння нафтогазових доходів (45 відсотків надходжень бюджету РФ), які скоротилися вдвічі. Тому чим довше триватиме агресія проти України, тим гірше та небезпечніше ставатиме життя простого росіянина.