Поганий знак? Киян налякав “кровавий” Місяць в небі: що кажуть науковці

Новини

Вчені пояснили, чому не варто боятися надто червоного Місяця.

Минулої ночі кияни спостерігали в небі над столицею “кровавий” Місяць. В соціальних мережах публікують фото та пишуть про зловісні знаки. Науковці заперечують будь-які аномалії та знаки – це звичайне явище в небі. Просто через війну люди стали надто знервовані та шукають “знаки” там, де їх не слід шукати.

Небесне явище для сайту ТСН.ua прокоментували в астрономічній обсерваторії Київського національного університету.

“Вночі світло йде лише від Місяця, а якщо на небі хмари, то ми бачимо його дещо червонішим. В цьому немає нічого дивного. Кожен раз, коли Місяць за хмарами, він буде червоним. Адже місячному світлі є всі кольори веселки. Хмари пропускають довгохвильову ділянку спектра – жовтий, жовтогарячий та червоний, а короткохвильову затримують – фіолетовий, блакитний, зелений. Все залежить від того, який хімічний склад та густота хмар. Тому ми і бачимо червоний місяць. Тут нічого дивного і аномального нема”, – розповів сайту ТСН.ua Анатолій Казанцев, старший науковий співробітник астрономічної обсерваторії Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Фото:

Науковець додає, що червоним Місяць не обов’язково має бути саме через хмари.

“Якщо Місяць знаходиться високо над горизонтом, то він не буде червоним. Якщо ж він низько над горизонтом, то буде мати червоний колір, тому що ближче до горизонту товстіший шар атмосфери. А вона робить теж саме, що й хмари – поглинає синє, фіолетове, зелене, та пропускає – жовте, жовтогаряче, та червоне”, – додає Анатолій Казанцев.