Президент Зеленський – Кремлю: хочете говорити, давайте спочатку ви проведете обмін полоненими “всіх на всіх”, а тоді поговоримо …

Новини

Україна може дати згоду на транзит російського аміаку через свою територію лише після того, як відбудеться обмін полоненими за формулою “всіх на всіх”. Йдеться про прокачування трубопроводом “Тольятті – Одеса”, яким аміак з РФ відправляли на експорт.

Про умову України заявив президент Володимир Зеленський під час звернення до учасників Bloomberg New Economy Forum. Вимогу він аргументував тим, що Україна не зацікавлена у тому, щоб допомагати агресору в економічному плані.

“Про експорт аміаку. Ми можемо домовитися, тільки якщо буде реалізовано обмін “всіх на всіх”. Ми не хочемо здійснювати торгівлю з Росією, допомагати їм, вони – наш ворог. Я сказав, що ми можемо погодитися, тільки якщо вони обміняють усіх наших полонених на своїх полонених”, – сказав Зеленський. Транзит російського аміаку трубопроводом “Тольятті – Одеса” припинився з початком повномасштабного вторгнення в РФ в Україну 24 лютого. В результаті російська компанія “Тольяттіазот” зупинила три з семи агрегатів аміаку і перевести ті, що залишилися в режим зниженого навантаження.

До цього трубопровід “Тольятті — Одеса” доставляв аміак на Одеський припортовий завод (ОПЗ). Звідти товар прямував експорту. перекачування до 2,5 млн. тонн аміаку на рік.