Реєстр “ухилянтів” готуються створити в Україні, як він працюватиме: “Якщо не з’явився до військкомату…”

Новини

Народний депутат та член комітету Верховної Ради з питань національної оборони, безпеки та розвідки Федір Веніславський напередодні в ефірі телемарафону розповів, що в Україні працюються над створенням законодавчих підстав для розсилання повісток через месенджери, такі як Телеграм та Вайбер.

Нардеп пояснив, як така ідея може бути реалізована, а також анонсував новий законопроєкт про реєстр “ухилянтів”, передає ” Фокус”.  politeka.net

Повідомляється, що даний реєстр потрібен в тому випадку, якщо військовозобов’язаний мав би з’явитися у військкомат, проте не прийшов, наприклад, кілька разів підряд, тоді ТЦК матиме право оприлюднити його особисті дані.

Так званий реєстр “ухилянтів” виконуватиме функцію громадського тиску на чоловіків, які ухиляються від візиту до військкомату.

Тільки після того, як військовозобов’язаний все ж таки виконає своє зобов’язання, інформацію з реєстру приберуть.

“Якщо людина була належним чином, можливо через той же месенджер, поінформована і підтвердила, що отримала виклик до територіального центру, але не зʼявилась, то це означає, що вона свідомо не виконує свій конституційний обовʼязок захищати Батьківщину”, — розповів нардеп.