Розкрито ім’я бізнесмена зі Львова, який створив схему обходу санкцій: продавав росіянам “Роллс-Ройси” та “Майбахи”

Новини

Як повідомляє OBOZREVATEL, йдеться про Віталія Бобиря. Підприємець провертав масштабну схему, перебуваючи у Львові.

З серпня 2022 до березня 2023 року ділок нелегально переправив російським замовникам 45 авто на загальну суму понад 3 млн євро, повідомили у Службі безпеки України (СБУ). Ім’я там не називають, проте джерела OBOZREVATEL повідомляють, що це Віталій Бобир.

Бізнесмен постачав до РФ авто преміум-класу (в т.ч. марок Rolls-Royce та Maybach), зазначили у СБУ. А замовниками були, зокрема, представники топ-менеджменту “Газпрому” та пропагандистського телеканалу Russia Today.

Львівський підприємець був організатором схеми, але не єдиним її учасником. Раніше бізнесмен проживав у Росії та досі має там власний бізнес.

На майно учасників схеми загальною вартістю понад 700 млн грн було накладено арешт. Під блокування потрапили:

корпоративні права на 17 компаній;

понад 50 нежитлових приміщень у різних регіонах України, у тому числі у Криму;

22 житлові квартири у Києві та Львові;

близько 30 земельних ділянок;

понад 40 елітних автомобілів.

Як працювала схема

Автомобілі преміум-пласу купувалися в українських автосалонах. Машини реєстрували на компанії, підконтрольні організатору схеми.

Далі ділок та його спільники оформляли підроблені документи на авто. Із цими паперами автомобілі переганялися на територію ЄС (у транзитному режимі).

З країн ЄС авто ввозили до Білорусі, а вже звідти – на територію Росії. Цікаво, що незважаючи на незаконність схеми, ділок подав до української податкової заяви на відшкодування йому ПДВ на суму понад 6 млн грн.