Розплата неминуча: Угорщина близька до “вильоту” з ЄС, – ексголова Центробанку країни

Новини

Угорщина наблизилася до сценарію потенційного виходу з Європейського Союзу, шанси на це з минулого року значно зросли. Про це заявив колишній глава Центрального банку Угорщини, Андраш Сімор, повідомляє Bloomberg, передають Патріоти України.

Сімор зазначив, що вихід Угорщини з Євросоюзу не є найбільш імовірним сценарієм, але “він можливий”. “Його ймовірність становила 10% минулого року, наразі зросла до 20%-30%”, – зазначив він.
Зазначається, що дефіцит бюджету Угорщини зріс до рекордного показника після того, як прем’єр-міністр Віктор Орбан почав витрачати гроші перед минулорічними виборами, на яких він виграв.

Країна також має найвищу в ЄС інфляцію та ключову процентну ставку в той час, коли понад 30 мільярдів доларів допомоги ЄС залишаються заблокованими. Ці кошти були затримані блоком через відступ уряду від демократичних зобов’язань і ймовірне хабарництво. “Я боюся, що уряд Угорщини спрямує країну в ситуацію, коли вихід з Європейського Союзу стане реальною альтернативою”, – сказав Сімор.