Тарифи на електроенергію: якою буде ціна в Україні до кінця 2023 року

Новини

З початком літа новий тариф на електрику для українців становитиме 2,64 грн за кВт-годину. Багатьох хвилювало питання, чи буде нове подорожчання. У Міненерго відповіли на запитання, що часто ставиться, і розповіли, яким буде тариф на електроенергію в Україні до кінця 2023 року. today.politeka.net

До червня в Україні діяв диференційований тариф на електроенергію для побутових споживачів. Якщо сім’я споживала до 250 кВт*год. на місяць, платити потрібно було по 1,44 грн за кожний кіловат. У разі більшого споживання тариф складав уже 1,68 грн/кВт*год.

Міністр енергетики Герман Галущенко пояснив, що до кінця 2023 року більше не очікується підвищення тарифів на електроенергію для населення. Ціна залишиться на червневому рівні. Тобто 2,64 грн/кВт*год за будь-якого споживання.

До того ж він також зазначив, що зростання тарифів у червні було вимушеним заходом.

“Довелося ухвалити це вимушене рішення, щоб забезпечити електроенергією споживачів та пройти наступну зиму”, – пояснив міністр енергетики Герман Галущенко. За рахунок підвищення вартості кіловату проводитимуться ремонтні кампанії. Це необхідне підвищення стабільності енергосистеми, яка сильно постраждала від російських атак.