У боях з окупантами загинув захисник з Львівщини, який відзначився героїзмом під Бахмутом. Фото

Новини

Захищаючи Україну, у бою з окупантами на Донеччині поліг воїн 63 окремої механізованої бригади Василь Гукало. Свого часу уродженець Львівщини захищав рідну землю на Донбасі, після початку повномасштабної війни знову повернувся на фронт.

На Бахмутському напрямку командир на псевдо “Лисий” організував евакуацію великої кількості поранених воїнів, за що був відзначений командуванням. Про загибель Героя повідомили на його малій батьківщині, у Яворівській міськраді. obozrevatel.com

У боях з окупантами загинув захисник з Львівщини, який відзначився героїзмом під Бахмутом. Фото

“Яворівська громада в скорботі: загинув наш Герой Василь Гукало. Василь за позивним “Лисий” – людина з великої літери, відважний воїн 63 бригади і захисник України. Ще на початку війни у 2014 році відзначився активною громадянською позицією та патріотизмом, а згодом приєднався до АТО”, – зазначили у міськраді Яворова.

Там розповіли, що народився Василь у 1994 році у селі Залужжя. Освіту отримував у селищі Івано-Франкове Яворівського району.

Щойно закінчивши училище, Василь пішов захищати Україну від російської агресії на Донбасі. “Таким був поклик серця”, – зауважили у Яворівській міськраді.

“Після 2017 року повернувся до мирного життя: створив сім‘ю, збудував будинок, багато працював, аби забезпечити хороше майбутнє своїм двом діткам. Але на початку 2022 року не міг сидіти, коли російська армія розпочала повномасштабний наступ. Добровільно знову одягнув військовий піксель”, – розповіли земляки Героя.

У боях з окупантами загинув захисник з Львівщини, який відзначився героїзмом під Бахмутом. Фото

Вони також згадали, що Василь Гукало на фронті відзначився дійсно героїчними діями. Зокрема, подякувати йому за життя можуть багато поранених воїнів, евакуацію яких він організував з охопленого боями Бахмутського напрямку.

“Побратими згадують героїчний вчинок тодішнього позаштатного командира Василя Гукало, який допоміг евакуювати багатьох поранених військових під Бахмутом. За свої численні подвиги був нагороджений відзнакою від командування”, – розповіли у Яворівській міськраді.

Той випадок трапився 25 грудня 2022 року. На сторінці 63 ОМБр у березні цього року опублікували відеоспогади одного з учасників надважкої евакуаційної операції. Він розповів, що саме командир Василь Гукало допомагав відправляти поранених побратимів, переносячи поранених під швальним вогнем ворога до човна, який мав вивезти їх у безпечне місце.

У боях з окупантами загинув захисник з Львівщини, який відзначився героїзмом під Бахмутом. Фото

Тоді Василь отримав три поранення. Однак попри це, завантаживши останнього побратима у човен, залишився на березі і упродовж ще 30 хвилин дистанційно коригував вогонь, який вели його підлеглі з АГС, аби не дати окупантам наблизитися до позицій українських воїнів.

Саме це відео – останнє, що запостив Василь Гукало на своїй сторінці, ані словом не прохопившись, що це саме про його героїчний вчинок розповідає воїн на кадрах.

Свій останній бій Герой прийняв на Донеччині 21 квітня. Вдома на нього не дочекалися батьки, кохана дружина та двоє маленьких синів.

“Надійний, сміливий, відданий, люблячий чоловік і батько. Приклад для наслідування. Таким ми назавжди пам‘ятатимемо Василя. Висловлюємо щире співчуття родині, друзям, побратимам! Молимось за упокій душі нашого Героя і дякуємо за його службу! Інформацію про зустріч Героя та чин похорону повідомимо згодом.Вічна пам‘ять!” – зазначили у Яворівській міськраді.