У НБУ розповіли, як змінились правила зняття готівки в банкоматах і що варто знати

Новини

У НБУ розповіли, як змінились правила зняття готівки в банкоматах і що варто знати

В Україні немає проблем із забезпеченням банків готівкою. Водночас великі банки, насамперед ПриватБанк, Ощадбанк, днями ухвалили рішення щодо збільшення ліміту зняття готівки в банкоматах.

Про це член ради НБУ Василь Фурман розповів “24 каналу”, інформує UAINFO.org.

Так ПриватБанк встановив ліміт – 20 тис. грн, Ощадбанк – 50 тис. грн. Окрім того, ці банки скасували будь-які комісії щодо платіжних карток інших банків на випадок, якщо люди зніматимуть гроші з карток інших банків у їхніх банкоматах.

Українцям варто мати бодай мінімальну кількість готівки, якої вистачить на забезпечення базових потреб упродовж умовного тижня, щоб бути застрахованими на будь-які випадки. Водночас створювати штучну паніку й вистоювати величезні черги до банкоматів не потрібно.

Фурман пояснив, що до повномасштабної війни безготівкові розрахунки розвивалися набагато швидшими темпами, ніж готівка, бо безготівка була й зручною, й вигідною, й безпечною. Проте за нинішніх умов, коли ворог здійснює енергетичний терор мирного населення нашої держави, зрозуміло, що потрібно перестрахуватися.

Національний банк уже давно розробив план на випадок блекауту. Сьогодні там презентували свої напрацювання: у країні буде відкрито 1035 чергових відділень системних банків, безготівкові розрахунки будуть загальнодоступними, банківські картки також діятимуть.

Кількість банкоматів у працюючих відділеннях збільшать. Проте загалом їхня кількість значно зменшиться. Зазначимо: зараз, за даними НБУ, в Україні відкрито 5516 відділень. Тобто їхня кількість унаслідок блекауту може зменшитися вдвічі.

Системні банки вже визначили перелік 760 чергових відділень у Києві та 275 – у населених пунктах 22 областей. Дізнатися, де знаходиться найближче відділення, можна на карті за посиланням.

Крім того, в супермаркетах, де працюватимуть генератори, також можна буде зняти готівку з картки та заплатити за покупки карткою.

UAINFO