Українці отруїлися популярною стравою у кафе: скільки людей у ​​лікарнях та що треба знати

Новини

В українській столиці зафіксоване захворювання на гостру кишкову інфекцію серед мешканців міста, пов’язаної з вживанням страв у закладі громадського харчування.

Як пише Politeka.net з посиланням на Київський міський центр контролю та профілактики хвороб, станом на 15 лютого відомо про 5 екстрених повідомлень про захворювання гострим ентероколітом. Чотири серед мешканців Києва та один у мешканця Київської області.

«Всі випадки ймовірно пов’язанні з вживанням готової продукції в одному із закладів громадського харчування, розташованого в Голосіївському районі міста Києва», – повідомили в Центрі контролю та профілактики хвороб.

Повідомляється, що хворі 10.20.2023 вживали серед різних страв одну спільну. А саме – тост із червоною рибою та скрамбл з яйця.

На даний період часу захворіло 5 дорослих, всі госпіталізовані: 4 в лікувальні заклади Києва, 1 в Київської області. Хворі бактеріологічно обстежені на кишкову групу інфекцій, у одного із них виділена Salmonella enteritidis групи D, чотири матеріали в роботі.

вірус лабораторія тест аналіз

На об’єкті виникнення спалаху розпочато епідрозслідування, під час якого відібрано 10 проб готових страв на санітарно-мікробіологічні дослідження, 40 змивів з об’єктів довкілля для дослідження на кишкову групу інфекцій та умовно-патогенну мікрофлору.

Крім того, методом раптовості бактеріологічно обстежено на патогенні ентеробактерії 7 співробітників.

Підкреслимо, що традиційний скрамбл готується з яєць, смажених на вершковому маслі, що швидко перемішуються. Завдяки цьому страва залишається дуже ніжною.

Однак сальмонела стійка до температури, тому яйце повинно варитися або смажитися не менше 10-15 хвилин. У разі смаження найбезпечнішим варіантом буде обсмажування з двох боків.