Відключення споживачів за борги з комуналки відновлять, суми ростуть: що важливо знати

Новини

Як повідомляє “Обозреватель”, останні кілька місяців люди стали гірше платити комуналку.

Найближчим часом може відчутно зрости плата за світло та газ, тому боржникам по комуналці почали погрожувати відключенням. politeka.net

“Платіжна дисципліна за останні кілька місяців погіршилася. Схоже, всі так зраділи від світла без перебоїв, що вирішили не платити. Загальний борг за комуналку вже перевищив 50 млрд грн”, – каже гендиректор Yasno Сергій Коваленко.

Відомо, що під час воєнного стану заборонено відключати електроенергію, проте забувати про борги ніхто не збирається. Вони накопичуватимуться і постачальник комунальних послуг має право через суд стягнути свої гроші.

Після закінчення військового стану великі боржники будуть першими в черзі на відключення комунальних послуг.

Подати до суду загрожують інші київські постачальники.

Зокрема, “Євро-Реконструкція” повідомила про намір подати до суду тих, хто не сплатить рахунки за опалення до 20 березня.

Стягнення комунальних боргів відбувається за спрощеною процедурою. Іноді постачальники чекають, поки накопичиться значна сума боргу, і звертаються до суду.

Так, 9 березня Ленінський райсуд Полтави ухвалив рішення стягнути на користь “Харківських тепломереж” 61,1 тис. грн. Ще 1 333 грн – відсотки та 3 315 грн – інфляційні витрати.

Боржника також зобов’язали заплатити 2481 грн судового збору. Внаслідок цього сума боргу зросла приблизно на 7 тис. грн.