Війська РФ можуть змінити тактику ракетних ударів по Україні, в окупантів є великі проблеми – ISW

Новини

Загальна кількість повітряних атак РФ по Україні зменшується, що свідчить про виснаження російських запасів високоточних ракет. У зв’язку з цим країна-агресор може змінити свою тактику завдання ударів.

Зокрема, вона спробує зосередити увагу на українських військових об’єктах. Про це йдеться у зведенні американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War, ISW). obozrevatel.com

Прессекретар Головного управління військової розвідки (ГУР) Міноборони України Вадим Скібіцький заявив, що російські сили можуть переорієнтувати свої удари, щоб зосередитися на військових об’єктах та скупченнях сил, продовжуючи водночас націлюваися й на енергоінфраструктуру. Це на відміну від того, щоб віддавати пріоритет завдання ударів переважно по енергетичній інфраструктурі, як це окупанти робили восени 2022 року.

Скібіцький сказав, що, за оцінкою ГУР, у Росії залишилося лише 15% запасів високоточної зброї, яка була в неї 24 лютого 2022 року.

За його словами, російські крилаті ракети вищого класу “Калібр”, Х-101 і Х-555 становлять менше 10% від загальної кількості запасів, що залишилися.

Водночас він зазначив, що ЗС РФ не можуть проводити ракетні атаки частіше двох разів на місяць через зростаючу потребу в консервації ракет, на відміну від того, як вони проводили великі повітряні атаки з більшою частотою приблизно раз на тиждень у жовтні 2022 року.

До того ж російська оборонно-промислова база може виробляти лише від 20 до 30 крилатих ракет “Калібр” і Х-101 на місяць, а виробництво російських балістичних ракет “Іскандер” ще нижче.

“ISW раніше оцінювала, що російські сили виснажують свій ракетний арсенал, що може обмежити частоту та інтенсивність російських ракетних ударів”, – погодилися аналітики американського Інституту вивчення війни.