«Вирощуєш на своєму городі – отримуєш штраф»: журналістка розповіла про нові штрафи

Новини

Журналістка Катерина Котенкова повідомила, що черемша – рослина із Червоної книги, а відтак її зрив і продаж загрожує великими штрафами.

Про це вона розповіла на каналі «Знай.ua».

«Українців будуть штрафувати на тисячі гривень за зрив і продаж однієї популярної рослини. Причому штраф можуть отримати навіть ті люди, які вирощують рослину на своєму городі. Тобто не продаєш, не зриваєш у лісі, тощо, вирощуєш на своєму городі – отримуєш штраф», – повідомляє Катерина Котенкова.

Як вона зазначає, із весни в полях і лісах, вздовж річок і водойм з’являється черемша, це вітамінна зелень, якою з кінця березня просто завалені ринки, її використовують в кулінарії. Тим не менш, підкреслює журналістка, ця рослина внесена до Червоної книги України, тому за її зривання і продаж передбачені штрафи від 1700 до 3650 гривень.

«Якщо людину затримали в лісі, коли вона зривала черемшу, тоді їй загрожує штраф від 510 до 850 гривень. При цьому додатково потрібно буде віддати по 62 гривні за кожну цибулину. Також діють штрафи за продаж червонокнижної рослини – від 1700 до 3650 гривень», – розповідає Катерина Котенкова.