Здорожчання електроенергії в Україні: в Раді оцінили, наскільки зростуть суми у платіжках

Новини

У парламенті зазначили, що ті, хто раніше отримували субсидії, надалі їх отримуватимуть.

Якщо тарифи на електроенергію в Україні зростуть до до 2,88 грн за кВт/год, це збільшить суму у платіжці на 200-300 грн.  tsn.ua

Про це член комітету парламенту з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Сергій Нагорняк повідомив у ефірі телемарафону “Єдині новини”.

“Сьогодні національний регулятор розглядає можливість підняття тарифів для всіх категорій населення з 1,44 попередньо до 2,88 копійок. Орієнтовно на сім’ю це від 200 до 300 гривень збільшення платіжки. Ті господарства, які отримували субсидії і надалі будуть їх отримувати”, – розповів народний депутат.

Він пояснив, що рішення про збільшення тарифів на електроенергію частково покриє дефіцит коштів компаній “Енергоатом” та “Укренерго”. А їм потрібно чимало грошей для відновлення пошкоджених російськими атаками об’єктів енергетики.

Зростання тарифів на світло

Наприкінці квітня Міненерго України попередило про вимушене підвищення тарифів на електроенергію перед опалювальним сезоном 2023-2024. Адже наступний опалювальний сезон може бути складнішим, ніж попередній.

У Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг анонсували, що верхні межі тарифів на електроенергію можуть зрости від 1,68 грн до 2,4 грн або на 2,8 грн за кВт-год.