10-річний сирота з України опинився в ізоляторі аеропорту Ізраїлю, гримить скандал: дитину залякували та погрожували

Новини

Уряд Ізраїлю затримав 10-річного сироту з України на ім’я Женя разом з його дядьком-опікуном Олександром в аеропорту Бен-Гуріон.

Після прибуття в країну, їх помістили до ізолятора. Тільки після публікації інциденту у ЗМІ, Міністерство внутрішніх справ Ізраїлю переглянуло цю ситуацію.  today.politeka.net

Дитина прибула разом із своїм дядьком, який є громадянином Ізраїлю завдяки шлюбу, але відправили їх до ізолятора після відмови в в’їзді.

Жені загрожували депортацією назад до України та залякували. Його дядько планував впорядковувати свій статус, одружившись з ізраїльтянкою, і вже подавали заявку на статус для дитини.

Чоловік демобілізувався з української армії, після чого зайнявся переїздом в Ізраїль до своєї дружини. Він узяв племінника-сироту із собою, але вже в аеропорту зіткнувся із цинічним ставленням представників влади.

Ізраїльська влада відмовила в дозволі на в’їзд дядькові та дитині, вимагаючи їхнього повернення до України. Для запобігання депортації подружжя вирішило запропонувати заставу у розмірі 40 тисяч шекелів (понад 10 тисяч доларів США), щоб мати можливість боротися за свої права у суді.

Адвокати Асаф Вайцен і Ноам Гринцайг заявили, що подали апеляцію до апеляційного суду Тель-Авіва з метою захистити права чоловіка та дитини від депортації. Вони наголосили, що рішення про депортацію є необґрунтованим.

Під тиском громадськості, дитині та її опікунові було дозволено вийти під заставу та в’їхати до Ізраїлю для подальшого врегулювання їхнього статусу.

Джерело: Ynet.