12 muc. вiйcькoвux. Пymiнy aж y oчax nomeмнiлo. ЗCУ лiквiдyвaлu 11-й apмiйcькuй кopnyс iз Kaлiнiнгpaдa

Новини

Країна-агресор Росія перекинула в Україну 11-й армійський корпус із Калінінграда, який мав бути форпостом РФ на Балтійському морі між Польщею та Литвою. Проте українські воїни швидко ліквідували це угруповання військ, сформоване шість років тому.

Про це пише Forbes. До складу корпусу входили моторизована дивізія, окремий моторизований полк, артилеристи, ракетні війська, сили ППО та підрозділи забезпечення.

До початку повномасштабної війни РФ проти України у Калінінграді було щонайменше 12 тисяч військових із приблизно 100 танками Т-72, ​​кількома сотнями бойових машин БТР, гаубицями Мста-С і реактивними системами залпового вогню “Ураган” та “Смерч”. Більшість цих сил контролював 11-й армійський корпус.

Коли ситуація на фронті погіршилася, а втрати стали дуже відчутними, військових із Калінінграда кинули в Україну, де вони стали “гарматним м’ясом”.

“Відчайдушно потребуючи свіжих військ, Кремль мобілізував 11-й армійський корпус, перекинувши його на кораблях і літаках до Бєлгорода на півдні Росії, а потім в Україну в район Харкова”, – пише Forbes.

За три місяці важких боїв із ЗСУ 11-й корпус РФ, за даними українського Генштабу, втратив 200 машин і половину особового складу. Під час контрнаступу українських воїнів у деяких батальйонах цього об’єднання кількість живої сили скоротилися до десятої частини від початкових цифр.

На те, щоб хоча б частково відновити корпус за рахунок призовників, а також на відпочинок та переозброєння окупантів підуть місяці.

Наслідки розгрому 11-го армійського корпусу поширюються на всю Європу. Він мав захищати Калінінград і створювати небезпеку для східного фронту НАТО, а тепер не може ні того, ні іншого.

“Розгортання та подальше знищення 11-го армійського корпусу є трагедією для людей, які постраждали та загинули під його командуванням, і жахливим ударом по військових зусиллях Росії в Україні”, – сказано в статті.

Джерело