12 років позбавлення волі за вручення повістки: бійка військовослужбовців ТЦК з черкащанином отримала продовження

Новини

У Сухопутних військах, яким підпорядковані центри комплектації, ТСН коментувати ситуацію в Черкасах і заяву міністра відмовились.

ДБР розслідує справу побиття чоловіка працівниками Територіального центру комплектації в Черкасах. Відео інциденту з камер спостереження поблизу торгового центру з’явилося в Мережі напередодні, коли військовослужбовці ТЦК намагалися вручити чоловікові повістку на вулиці. На подію вже відреагували і в Центрі комплектації, і в Міністерстві оборони, йдеться в ТСН.

Спочатку чоловік емоційно спілкується з працівниками територіального центру комплектації, які намагаються вручити йому повістку. А далі один з військовослужбовців б’є чоловіка в обличчя. Його повалюють на землю, і тоді військовослужбовець б’є його в обличчя ще раз , але уже ногою – це відео з однієї з черкаських камер спостереження напередодні вранці розлетілося Мережею. Юрист після перегляду зауважує, такі дії можуть повністю протиправні. “Ситуація повністю протизаконна і такі дії працівників ТЦК – не тільки порушенням їхніх посадових інструкцій, прямих посадових обов’язків, але і в принципі порушення норм кримінального права”, – твердить адвокатеса Поліна Марченко.

У чернігівському центрі комплектації уже відреагували на ситуацію і  і озвучили свою версію подій. «Громадянин почав ображати військовослужбовців, погрожувати фізичною розправою та застосував фізичну силу до одного з військовослужбовців. Громадянина було затримано, на місце події, військовослужбовці ТЦК та СП викликали представників Національної поліції. Варто зазначити, що відео вирване з контексту, обставини значно ширші, аніж показано в зазначеному фрагменті», – зазначають там.

Сам постраждалий чоловік спілкуватися з журналістами відмовився, втім, написав заяву до поліції. Там відкрили кримінальне провадження, зараз цією справою займається державне бюро розслідувань. “Кримінальне провадження розслідується за фактом перевищення військовою службовою особою своїх повноважень. Слідство ознайомлюється з матеріалами і коли з’ясуються усі обставини подій, тоді уже будуть ухвалюватися відповідні рішення у рамках закону”, – каже радниця з комунікацій Державного бюро розслідувань Тетяна Сапьян.

Це не перша конфліктна ситуація, яка виникла за час загальної мобілізації. У Мережі уже з’являлися схожі відео з різних регіонів України. Частину з цих випадків зараз розслідують в ДБР. Міністр оборони озвучив один з варіантів вирішення таких ситуацій. “Реформа центрів комплектації давно вже на часі. Є одна з таких простих рекомендацій президента Володимира Зеленського, він дав серйозну рекомендацію главкому –  переважну кількість військових, які давно сидять там, відправляти на фронт,  а скеровувати на їх місце військових, які отримали поранення, які достойні герої і які знають  зокрема, як правильно проводити роботу по мобілізації”, – зазначив міністр оборони України Олексій Резніков.

У Сухопутних військах, яким підпорядковані центри комплектації, ТСН коментувати ситуацію в Черкасах і заяву міністра відмовились. Якщо провину військовослужбовців черкаського центру комплектації доведуть – за перевищення службових обов’язків в умовах воєнного стану їм загрожує до 12 років позбавлення волі.