29 жовтня Україна перейде на зимовий час

Новини

У ніч проти 29 жовтня українці перейдуть на зимовий час, перевівши о 4-й годині ранку стрілки годинника на одну годину назад.

Таким чином, ця доба автоматично збільшиться на годину, пише Dailylviv.com.

Переведення годинників в Україні на зимовий і літній час здійснюється майже чотири десятиліття – в останню неділю жовтня і в останню неділю березня.

Переведення годинників в Україні регламентується постановою Кабміну від 13 травня 1996 року №509 «Про порядок обчислення часу на території України».

Літній і зимовий порядок обчислення часу вперше був запроваджений у Великій Британії в 1908 році для економії та раціональнішого розподілу електроенергії впродовж доби.

Нагадаємо, у березні 2021 року Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт “Про обчислення часу в Україні“, яким пропонується скасувати сезонне переведення годинників раз на пів року.

Якщо закон ухвалять повністю, то в Україні більше не буде переходу на літній час, а постійно залишатиметься нинішній зимовий час, або UTC+2 за міжнародною шкалою. Таким чином різниця між київським та московським часом постійно буде одна година.

dailylviv.com