33 назавжди…На війні загuнув легендарний український археолог. В Андрія залишився син та дружина

Новини

На війні загинув 33-річний львівський археолог, заступник директора історико-культурного заповідника «Давній Пліснеськ» Андрій Филипчук.

Науковець, який від початку війни пішов добровольцем у 103 бригаду ТрО, загинув 2 лютого біля Кремінної на Луганщині.

Вчора по обіді, вийшовши на позиції під Кремінною, потрапив під артилерійський обстріл і загинув наш колега Андрій Филипчук.

Майбутні історики нашого сьогодення ще напишуть про новопредставленого Андрія Филипчука як про одного із найкращих археологів-слов’янознавців, який більше десяти років провадив розкопки одного з найбільших оборонних городищ доби раннього середньовіччя – Пліснеського, що поблизу Бродів на Львівщині», – першим повідомив у Facebook львівський археолог Микола Бандрівський ввечері 3 лютого.

Директор заповідника Володимир Шелеп підтвердив ZAXID.NET цю інформацію. Він розповів, що Андрій Филипчук служив в 103 бригаді ТрО, пішов на війну добровольцем 25 лютого.

«То не перший важкий момент, який він там пережив. Були обстріли страшні і прильоти. Всі рази, коли йому вдалося вижити, то була надія на Бога. Заступаючи на позиції в лісах Кремінної, Андрій з побратимами казав тим, кого змінював: “Ми тут прийшли, щоб ви ніколи сюди не поверталися”», – згадує Володимир Шелеп.

Андрій Филипчук – автор понад 100 наукових статей, монографії. Досліджував слов’янське городище у Пліснеську разом з батьком Михайлом Филипчуком, колишнім директором Інституту археології ЛНУ ім. Франка, який першим привернув увагу до Пліснеського городища українських та європейських дослідників.

В Андрія Филипчука залишилася дружина і син.