53-річний Юрій Горбунов щомісяця отримує зарплату в Держкіно: за які заслуги держава сплачує купу грошей

Події

Останнім часом чоловіка Каті Осадчої нещадно хейтять. Тепер у мережі з’явилася нова порція інфи для обурення українців. Виявляється, Юрій Горбунов отримує зарплату в Держкіно.

Юрій Горбунов отримує зарплату в Держкіно

Не встигли українці заспокоїтися після новини про знімання серіалу “СМТ Інгулець” за 33 мільйони гривень, як Юрій Горбунов знову у всіх на язиці. Складається враження, що в шоумена з’явилися впливові недоброзичливці, які розкривають широкому загалу очі на все нові й нові “досягнення” ведучого.

Цього разу мова зайшла про заробітки Юрія як члена Ради при Держкіно, сповіщає Главред. Всього таких людей дев’ятеро. Цей державний орган покликаний надавати державну підтримку кінематографістам. Саме вони займаються відбором стрічок, що претендують на державне фінансування. А ще Рада має відстежувати порядок витрат коштів із держбюджету.

Цю роботу члени Ради при Держкіно виконують не на громадських засадах. Кабмін щомісяця виплачує всім 9 членам стипендію. У 2022 році вона складала 35 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, тобто 69,9 тис. гривень. Цьогоріч стипендію поважним кіноекспертам знизили до 20 мінімумів, тобто до 43,2 тис. грн на місяць. Держкіно регулярно робить виплати коштів платників податку на банківські карти членів Ради, серед яких пощастило бути й Горбунову.

Ігор Кондратюк викрив фінансування 24-серійного гумористичного серіалу, за що Юрію довелося довго виправдовуватися. Тепер на шоумена точить зуб продюсер Сергій Галетій, який обурився подібними виплатами. Мовляв, ці засідання мають чисто бюрократичне значення й на 90% є беззмістовними. За що тоді всі ці люди отримують гроші з бюджету?

На знімання фільмів виділяли 400 мільйонів гривень, і було затверджено список з 53 стрічок, що отримали державне фінансування. Але чомусь весь народний гнів спрямували виключно на Юрія Горбунова. Хоча було там чимало й інших сумнівних комедій.

Тепер бачимо ту ж картину. З 9 членів Ради Держкіно обрали хлопчиком для биття виключно Горбунова, а інші прізвища навіть не згадують, хоча решта восьмеро людей теж отримують подібні винагороди щомісяця. В принципі, 2-річні повноваження Ради закінчилися ще в березні, тож імовірно цей вид підробітку невдовзі автоматично припиниться. Останню крапку в справі виплат має поставити суд.