“А чий Владивосток?” Український посол поставив на місце китайського колегу, який не знає, чий Крим

Новини

Посол Китаю у Франції відзначився скандальною заявою щодо “неоднозначності”  відповіді на питання про приналежність окупованого Росією українського Криму. На заяву китайського колеги відреагував посол України у Франції Вадим Омельченко. war.obozrevatel.com

Він зауважив, що подібні заяви суперечать офіційній позиції Пекіну щодо поваги до норм міжнародного права, суверенітету держав та непорушності кордонів і порадив журналістам наступного разу поцікавитися у посла Китаю питанням приналежності Владивостока. Про це Омельченко написав у своєму Twitter.

Посол Китаю у Франції Лу Шає напередодні, 21 квітня, в ефірі одного к французьких телеканалів заявив, що питання приналежності Криму “неоднозначне”.

Коли його прямо запитали, чи вважає він, що Кримський півострів був і залишається невід’ємною частиною України, китайський дипломат видав, що “це залежить від того, як ви сприймаєте проблему” і додав, що “це не так просто”, а Крим “спочатку був російським”.

Такі заяви, впевнений український дипломат Вадим Омельченко, сигналізують або про прогалини у знаннях, або про те, що Пекін лукавить, заявляючи про повагу до міжнародного права та суверенітету країн.

“Або є явні проблеми з географією. Або такі заяви суперечать позиції столиці Китаю “щодо зусиль щодо відновлення миру в Україні на основі міжнародного права та цілей і принципів Статуту ООН”, – написав він.

Омельченко додав, що контрольне питання “Чий Крим?” знову вкотре і безпомилково виявило справжню позицію того, кому було адресоване. Він також нагадав, що у сучасному світі маніпуляціям подіями минулого, особливо, для виправдання агресії – немає місця.

“Контрольне питання “Кому належить Крим?” розкриває, як завжди. Наступного разу добре буде розширити “кому належить Владивосток?”. Немає місця двозначності. Крим це Україна. Радянської імперії вже не існує. Історія рухається вперед”, – наголосив український дипломат.