“А депутати із своїми бізнесами також?..” Українці протягом тижня зобов’язані подати декларації до податкової: За що потрібно віддати 18%

Новини

Українці до 1 травня мають подати до податкової декларації. Ті українці, які, крім офіційної зарплати, мали додатковий дохід, зобов’язані заповнити декларацію за місцем своєї реєстрації та доплатити податки з отриманого прибутку. Про це повідомляє Державна податкова служба України, передають Патріоти України.

Так, у законі передбачено випадки, коли українці мають самі сплачувати податки. Із заробітної плати податок сплачує роботодавець замість найнятого співробітника, а ось за інші доходи доведеться звітувати самостійно.

“Подавати декларацію та сплачувати відповідні податки та збори – конституційний обов’язок громадян”, – повідомляють у податковій. Проконтролювати такі доходи складно, тож це відповідальність кожного українця. Платити потрібно 18% за доходи від оренди, оплату незалежної професійної діяльності, іноземні доходи. Не треба платити податку від матеріальної допомоги, яка виплачена міжнародними організаціями чи державою.

Українці зобов’язані сплачувати податки: це гроші на армію, освіту, охорону здоров’я. Високий рівень тіньової економіки не дозволяє повноцінно розвиватися державі. А під час повномасштабної війни сплата податків – питання національної безпеки.

Зазначимо, у бюджеті України головна стаття видатків – оборона та безпека. Законом заборонено фінансувати армію за рахунок кредитів та міжнародних грантів. Тому українські військові одержують зарплату з податків усіх українців, що працюють.

До речі, подати декларацію можна за місцем реєстрації або в електронному кабінеті на сайтіподаткової. Для цього потрібно зайти в розділ “для громадян” та “податкова декларація про майновий стан та доходи”. Податкові декларації слід заповнити до 1 травня 2023 року.