“А що це російський ІДІЛ такий наляканий?” У РФ скасовують військові паради та готуються до евакуації

Новини

У кількох регіонах РФ, що межують з Україною, повідомили про скасування традиційних парадів на 9 травня “з міркувань безпеки”.А ось парад у Москві поки що мають намір провести, правда, від демонстрації на 1 травня вже відмовилися. “Мир” – у Росії небезпечне слово, за нього можна і до в’язниці потрапити. Тим часом жителі прикордонних регіонів РФ в очікуванні “армагеддону” готуються до евакуації.

obozrevatel.com

Парад скасування парадів

Першим про змінені плани на 9 травня повідомив губернатор Бєлгородської області В’ячеслав Гладков. За його словами, парад вирішили не проводити, “щоб не провокувати супротивника великою кількістю скупчення техніки та військовослужбовців у центрі Бєлгорода”.

Минулого року “захід” у Бєлгородській області теж не відбувся, хоч у сусідніх прикордонних регіонах паради провели. Наприклад, вулиці Курська “топтали” військовослужбовці Західного військового округу (ЗВО), а також розрахунки ФСВП, МВС та інших силових відомств країни-агресора.

Однак цього року вже і Курськ “пішов у відмову”: губернатор Роман Старовойт заявив, що після наради “з федеральними колегами, які забезпечують безпеку регіону”, було ухвалено рішення не проводити військовий парад.

Поки що невідомо, що вирішать у прикордонних Брянській, Воронезькій та Ростовській областях, у Краснодарському краї: там “бавовна” відбувається рідше, але ризик “нарватися на неприємності” безперечно високий.

парад 9 травня Владивосток

Щодо “головного параду”, який традиційно проходить на Красній площі Москви, то він, за словами прессекретаря російського диктатора Дмитра Пєскова, “готується і планується”. Міністр оборони Сергій Шойгу навіть уточнював, що у параді братимуть участь понад 10 тисяч осіб та 125 одиниць озброєння та військової техніки.

“Аналоговнєт” і гомеричний регіт

А ось традиційна (і зазвичай численна) першотравнева демонстрація в Москві вже скасована через “загрозу терактів”.

Кирило Сазонов телеграм

“А що ж це російський ІДІЛ такий наляканий? Адже Путін ясно сказав – “спецоперація” йде за планом. Значить, не тремтіти, не нити і вірити старому бункерному вождеві. Всупереч явній його неадекватності, всупереч маразму і постійній брехні – вірити. Все за планом”, – поіронізував у своєму Telegram-каналі політичний експерт, блогер, а зараз доброволець ЗСУ Кирило Сазонов.

У російському сегменті Telegram теж їдко пройшлися по рішеннях рідної влади. Деякі згадували про справжні репресії (у тому числі за слово “мир”) і страх влади навіть маленьких мітингів.

парад у Москві

9 травня парад Росія

І, звичайно ж, говорили про те, що знаючи “гірку правду” про російську армію, реагувати на “горді коментарі” про “аналоговнєтну” техніку можна лише гомеричним реготом.

9 травня парад Москва

“Для епохи Путіна день перемоги служив демонстрацією сили Росії, що відроджується, але цього року свято може стати символом зростаючої слабкості його режиму”, – вважають в українському “Інформаційному спротиві”.

Небезпечне прикордоння. І не тільки

Скасування святкових заходів у Росії відбувається на тлі обстрілів регіонів, що межують з Україною, а також атак безпілотників вже і в “далеких” областях. Що тут казати, якщо дрони були помічені лише за 150 кілометрів від Москви.

Про те, що війна вже прийшла на територію РФ, дедалі частіше говорять самі росіяни. І такий поворот їх дуже злить: мовляв, як так? А як же “Київ за три дні”?

Наприклад. у Бєлгородській області “бавовна” відбувається практично щодня. Черговий сюрприз стався в обласному центрі в ніч проти 17 квітня: невідомі безпілотники атакували кілька об’єктів. Пожежі було видно за кілька кілометрів – одна з них сталася на підстанції.

У те, що найближчим часом “це припиниться”, ніхто не вірить. Ба більше, навіть ті росіяни, які фанатично розраховували на можливості “другої армії у світі”, сьогодні сором’язливо розводять руками.

“Окрім того, у російському прикордонні готуються до евакуації. Вони істерично бояться ЗСУ”, – каже співрозмовник OBOZREVATEL з Харкова, у якого у Бєлгороді живуть далекі родичі.

За його словами, мало хто пов’язує таємничі “бавовни” з тим, що саме із цього регіону постійно обстрілюють, наприклад, Харківську область. Вважають, що це просто “злобствують нацисти”. Однак знищення військових цілей, які несуть смерть українцям, є святим обов’язком захисників нашої країни.