![](https://www.globalpress.co.ua/wp-content/uploads/2023/01/Znimok-ekrana-2023-01-05-o-19.40.16-800x445-1-730x406.jpg)
“А тепер Почаїв! Я сказала, Почаїв!” Забужко закликала до подальшого звільнення України від Московської церкви…
Українська письменниця Оксана Забужко втішена новиною про перше богослужіння Православної церкви у Києво-Печерській лаврі на Різдво 7 січня й принагідно закликала визволити від Московського патріархату Почаївську лавру на Тернопільщині.
Про це вона написала на власній сторінці у Facebook.
Письменниця згадала, як ще 20 років тому вперше публічно згадала про погані наслідки захоплення українських лавр сталінськими церквами, проте тоді ніхто не тільки не підтримав таку думку, а й навіть не зрозумів, про що говорить Забужко.
«Надто незаймана тема ще була, надто підпільно-інтеліґентська, не для публічних обговорень, покійний Жданкін ще твердив, що співає в московській церкві, бо «вона канонічна», і не він один такий був, девелоперські «ізбушкі» під хрестами множились по містах і селах, по лікарнях і цвинтарях, як гриби після дощу», – зауважила письменниця.
Тож ще тоді вона зі щирим розпачем подумала про те, скільки буде потрібно часу, поки українці зрозуміють вплив московської церкви й чи встигнуть вискочити з цієї пастки, адже росіяни вже наступають по всьому фронту.
Також Оксана Забужко закликала звільнити від загарбників й Почаївську лавру.
“А тепер Почаїв! Я сказала, Почаїв!”