Агресор прагне терору: Росія може планувати удар по Херсону, – Маломуж

Новини

Українські військові героїчно звільнили Херсон, проте місцевим жителям досі може загрожувати небезпека. РФ може планувати удари по місту. Про це розповів голова Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010 років), генерал армії України Микола Маломуж в інтерв’ю “Главреду”, передають Патріоти України.

Також він додав, що російським окупантам буде непросто здійснити цей задум. “Дійсно, ворог може планувати удари по Херсону та Херсонщині, щоб влаштувати терор мирного населення та наших Збройних сил. Але ми маємо переваги, які суттєво обмежать ці можливості ворога”, – сказав Маломуж.

Експерт акцентував увагу на тому, що українські військові знають, де розташовані вогневі можливості ворога. До того ж ЗСУ володіють перевагою в точній і високоточній зброї.

“Ми можемо дістати до противника на такій відстані, з якої він вже не може завдавати ударів по наших позиціях. Противник під нашим вогневим контролем на відстані 80 км, а з такої відстані росіяни вже не можуть дістати Херсон і частину правобережжя”, – додав експерт.

Таким чином Україна може ефектно протидіяти ворогу на херсонському напрямку. Однак Маломуж не виключає, що на тлі невдач на фронті російський диктатор Володимир Путін може застосувати інші види озброєнь, щоб змусити Україну сісти за стіл переговорів.

“Зокрема, він може погрожувати застосуванням ядерної зброї. Сьогодні застосування тактичної ядерної зброї Росією проти України надзвичайно малоймовірне. Проведена величезна робота щодо попередження таких дій з боку РФ. Путін намагався шантажувати Україну і світ тактичною ядерною зброєю, застосуванням “брудної бомби”, хімічної або бактеріологічної зброї, але ці спроби були жорстко припинені на різних рівнях”, – зазначив Маломуж.

Він переконаний, що в українських військових буде можливість контрнаступати без ризику застосування РФ проти України ядерної або іншої зброї масового ураження.