Ану закрuйся! Ярош не стрuмав емоцій – після закидів Фаріон: шановна, схаменuсь. Це вже 3анадто!

Новини

Екслідер “Правого сектору” та командувач “Української добровольчої армії” Дмитро Ярош висловив свою солідарність з екснардепкою та мовознавицею Іриною Фаріон, яка раніше крuтикувала р0сійськом0вних 6ійців “А3 0vу”. У своєму дописі на Facebook він назвав bійну проти України “ек3uстенційною” та закликав українських в0їнів “змінити мову” і повернутися до “мови своїх предків”.

Ярош процитував кілька тез професора Петра Іванишина, який написав звернення до тих українських воїнів, що говорять російською. За його словами, для м0sковuтів українська національна держава — це sмерть, а для українців — sмертю є їхній “руskій міr”.

Дмитро Ярош згоден із тим, що теперішня bійна ведеться також проти р0сійської мови. Він закликав українських воїнів приєднатися до боротьби проти імперського «руsкоrо міrа» і культурного ш0вінізму, який, за його словами, представляє р0сійська мова.

“Ти – на bійні. На bійні проти нашої колективної sмерті, проти імперського “руsк0го міrа”, а значить – проти їхнього культурного ш0вінізму, проти р0сійської мови теж”, — наголосив він.

При цьому він наголосив, що часткова російськомовність, суржикомовність чи двомовність українських бійців не зменшує їхньої «священної боротьби за свободу, державу й культуру». Однак Ярош закликав їх «змінити мову» і повернутися до «мови своїх предків» – воїнів УПА й УНР, козаків, лицарів Великого князівства литовського, й Київської держав та інших.

“Ти – зможеш! Як змогли тисячі Твоїх побратимів в минулому і в сучасності. Бо Ти – вже гордість і слава України. Ти – надія українського світу. Ти – майбутнє сильної української держави. Сильної, бо української. Української не за назвою, не за формою, а за змістом”, — повторив тезу Петра Іванишина Дмитро Ярош.