Автомобілі і нерухомість преміум-класу: скандальному колишньому одеському військкому повідомили про підозру. Фото і відео

Новини

Державне бюро розслідувань повідомило про підозру скандальному колишньому одеському воєнкому Євгену Борисову. Він підозрюється у незаконному збагаченні на сотні мільйонів гривень та умисному ухиленні від несення служби.

Про це повідомили у пресслужбах ДБР та Офісу генерального прокурора. Зазначається, що під час досудового розслідування Бюро зібрало величезний масив доказової бази, зокрема, і завдяки журналістським розслідуванням. obozrevatel.com

Встановлено, що в період дії воєнного стану члени родини Борисова, за його дорученням, придбали автомобілі преміум класу та нерухоме майно у Королівстві Іспанія на загальну суму понад 151 млн грн. Зокрема, мати воєнкома стала власницею житлового будинку в Іспанії вартістю понад 4 млн євро, а також придбала автомобіль Mercedes-Benz EQV за майже 3 млн грн.

Автомобілі і нерухомість преміум-класу: скандальному колишньому одеському військкому повідомили про підозру. Фото і відео

Й теща ексвоєнкома впродовж останніх років стала власницею коштовного автопарку, не маючи для цього достатніх коштів законного походження. До нього входили: Toyota Land Cruiser Prado, Mercedes-Benz G 63 AMG, Toyota Land Cruiser.

Автомобілі і нерухомість преміум-класу: скандальному колишньому одеському військкому повідомили про підозру. Фото і відео

А дружина ексвоєнкома придбала іншу закордонну нерухомість – офісне приміщення в Іспанії вартістю 737 тис. євро. При цьому офіційний спільний дохід родини не покриває цих витрат.

Автомобілі і нерухомість преміум-класу: скандальному колишньому одеському військкому повідомили про підозру. Фото і відео

Крім того, на початку грудня 2022 року підозрюваний, будучи військовою службовою особою, яка відповідає за мобілізацію в регіоні, виписавшись з військового шпиталю, більш ніж два тижні не з’являвся на військову службу без поважних причин.

Уподальшому, в другій половині грудня 2022 року, посадовець, за відсутності визначеного для нього Міністерством охорони здоров’я закордонного лікування, шляхом обману виїхав за межі країни. Разом з членами родини він майже місяць перебував в Республіці Молдова, Туреччині на Сейшельських островах та в Королівстві Іспанія.

У зв’язку з цим колишнього воєнкома підозрюють:

у набутті особою, уповноваженою на виконання функцій держави активів, вартість яких більш ніж на шість тисяч п’ятсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян перевищує її законні доходи (ст.368-5 КК України);

у нез’явленні вчасно на службу без поважних причин військовослужбовцем, вчинене в умовах воєнного стану – вчиненні кримінального правопорушення (ч.5 ст.407 КК України);

в ухиленні військовослужбовця від несення обов’язків військової служби шляхом обману, вчинене в умовах воєнного стану (ч.4 ст.409 КК України).

Наразі вирішується питання про оголошення підозрюваного в розшук та здійснення приводу з метою розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою. Загалом Борисову загрожує до 10 років позбавлення волі.

Президент Володимир Зеленський прокоментував оголошення підозри скандальному воєнкому. Він зазначив, що самим лише звільненням ця історія не мала завершитися.

“Сьогодні правоохоронці доповіли мені про ситуацію з колишнім одеським військкомом. Йому повідомлено про підозру за фактами незаконного збагачення та порушення порядку несення військової служби. Логічно, що самим лише звільненням ця історія не мала завершитися. Державне бюро розслідувань та Офіс Генерального прокурора продовжують необхідні слідчі та процесуальні дії”, – сказав він.

Глава держави додав, що загалом в Україні наразі триває перевірка територіальних центрів комплектування, тобто військкоматів.

“І кожне таке “кабінетне” порушення десь у військовій ієрархії, будь-яка спроба якось там збагатитися принижує наших воїнів, наших героїв. Відповідальність за порушення – неминуча”, – наголосив Зеленський.