Байден: Росія зробить велику помилку, якщо застосує тактичну ядерну зброю в Україні

Новини

Президент США Джо Байден заявив, що держава-терорист Росія зробить “серйозну, серйозну помилку”, якщо розмістить тактичну ядерну зброю в Україні. Водночас наразі Штати не бачать ознак відповідної підготовки.

Як пише CNN, такий коментар американського лідера прозвучав у відповідь на заяви міністра оборони РФ Сергія Шойгу про те, що Україна збирається застосувати “брудну бомбу”. Західні лідери відразу ж назвали його помилковим, але з’явилися побоювання, що Росія може закласти основу для такої атаки як привід для ескалації війни в Україні.

“Я провів багато часу сьогодні, говорячи про це. Дозвольте мені сказати, що Росія зробить неймовірно серйозну помилку, якщо застосує тактичну ядерну зброю. Я поки не гарантую, що це операція під хибним прапором. Ми не знаємо. Це була б серйозна, серйозна помилка”, – сказав Байден.

Водночас видання зазначило, що американські офіційні особи заявили, що наразі не бачать доказів того, що Росія зараз готується застосувати нетрадиційну зброю, таку як “брудна бомба”, на полі бою в Україні.

Нагадаємо: уряди США, Франції та Великобританії засудили спроби Росії звинуватити Україну в нібито створенні “брудної бомби”. Такі заяви Шойгу вони назвали абсолютною брехнею, якою РФ намагається створити привід для подальшої ескалації бойових дій. Представники країн-партнерів висловили рішучість продовжувати підтримувати зусилля України щодо захисту своєї території стільки, скільки потрібно.

 OBOZREVATEL