“Батальйон Монако” розширився: на Лазуровому березі виявили Кучму, Льовочкіна та інших “віп-біженців”. Імена

Новини

Навіть під час повномасштабної війни українські “віп-біженці” примудряються відпочивати на Лазуровому березі. Нардепів та чиновників, яких не зупиняють офіційні заборони, прозвали “батальйоном Монако”. Останнім часом він поповнився депутатами забороненої “ОПЗЖ” Сергієм Льовочкіном та Вадимом Столаром. Також на елітному курорті були помічені експрезидент Леонід Кучма, мер Краматорська Олександр Гончаренко та багато інших.  www.obozrevatel.com

Усі вони у березні-квітні 2023 року перебували в одному з найдорожчих куточків світу. Про це йдеться у журналістському розслідуванні “Батальйон Монако 3“.

Зокрема, Сергій Льовочкін був помічений в аеропорту Монако у травні. Чартерний рейс прямував із Відня. Там, за даними джерел, Льовочкін зустрічався з олігархом Дмитром Фірташем.

Джерела зазначають, що Льовочкін зміг отримати дозвіл на виїзд з України з офіційних причин – “заради депутатської діяльності”. А у пресслужбі депутата запевнили: Льовочкін постійно проживає в Україні і лише двічі залишав країну – для операції на коліні та у відрядження.

Льовочкін виходить із літака

Після проведення зустрічей Льовочкін дійсно прилітав до аеропорту Ніцци для подальшого переїзду до клініки для післяопераційного контролю. Але це не пояснює його подорож до Відня.

ОПЗЖшник Вадим Столар також опинився на Лазуровому березі. Депутат орендує особняк у поселенні для найбагатших людей з усього світу Кап-Ферра. Щодня з території особняка виїжджає Lamborgini Urus на чеських номерних знаках вартістю близько 300 тисяч євро. За інформацією джерел, це автомобіль Столара. До речі, автомобілі персоналу, які також регулярно з’являються біля маєтка, мають перероблені українські номери без прапора.

Авто Вадима Столара

Маєток Столара на Кап-Ферра

Також на Кап-Ферра помітили екснардепа від “Батьківщини” Олександра Табалова. Разом із сином за президентства Віктора Януковича у 2012 році вони стали першими “тушками”, відмовившись після обрання до Ради від “Батьківщини” вступати до фракції.

Ще один помітний українець у Ніцці – колишній депутат Харківської облради Володимир Скоробагач. Майже рік тому стало відомо, що його родина переїхала до Кап-Ферра. Тоді донька Скоробагача, теж харківська депутатка, повідомляла, що її батько виїжджає з країни як волонтер у справах благодійного фонду. Згодом Скоробагач все ж таки склав депутатські повноваження і, судячи з усього, продовжує “займатися благодійністю” у Франції.

Володимир Скоробагач

У Кап-Ферра був зафіксований дружина Porsch колишнього депутата від “Радикальної партії” Сергія Рибалки. Автомобіль помітили на в’їзді до особняка біля самого берега моря. Бачили дружину екснардепа та в інших автомобілях у Монако, у тому числі в ресторанах.

Другого президента України Леоніда Кучму помітили на тренуванні за охороною. Після прогулянки з трекінговими ціпками Кучма вирушив до особняка свого зятя, Віктора Пінчука. За кілька днів потому Кучму знову бачили на Кап-Ферра.

Леонід Кучма

Після початку повномасштабного вторгнення РФ Кучма прокоментував війну лише на 15-й день. Незважаючи на те, що другий президент з 2014 року брав активну участь у переговорах з Росією в Мінську, нині нічого не відомо про його публічну діяльність.

У березні в аеропорту Ніцци також бував нардеп із групи “Відновлення України” Максим Єфімов. Публічний звітів про відрядження на Лазуровий берег у соцмережах депутата не виявилося. Натомість була згадка про робочу поїздку до Словаччини.

Разом із Єфімовим до Словаччини їздив мер прифронтового Краматорська Олександр Гончаренко. Він же був із Єфімовим в аеропорту Ніцци, куди прибув чартером 17 березня. Сам Гончаренко спочатку заперечував, що був у Ніцці. Натомість Єфімов визнав факт поїздки – сказав, що відвідував 10-річну дочку. Після того, як Гончаренко побачив кадри свого перебування в Ніцці, він все ж таки визнав, що літав на Лазуровий берег після відрядження до Словаччини. І нібито теж до дочки, яка нещодавно вступила до коледжу.

Не рідкість у Ніцці й чартери з Молдови. На одному з них у березні прибув підприємець Олександр Кацуба. Його ім’я часто з’являлося в інформаційному просторі за часів президентства Януковича. У 2012 році 26-річний Кацуба став заступником голови у держкомпанії “Нафтогаз” замість свого старшого брата Сергія. З цією родиною пов’язаний і один із гучних корупційних скандалів тих часів – купівля “вишок Бойка”.

Авто Кацуби також було відмічено біля одного з ресторанів у Монако. З автомобіля виходив особисто Олександр зі своєю родиною. Сам Кацуба пояснює, що виїжджав з України для закупівлі машин для ЗСУ та “заїхав до дітей”.

Авто Кацуби біля ресторану в Монако

За даними джерел, син підозрюваного в держзраді В’ячеслава Богуслава Олександр також перебуває у Монако. Повідомляється, що мешкає він в апартаментах у найдорожчому будинку князівства. Також біля цього будинку заміряли Rolls-Roys з українськими номерами. Але перевірка номерів показала, що власником розкішного автомобіля володіє не син Богуслаєва. Джерела кажуть, що після арешту В’ячеслава Богуслава його сина більше не бачили у Монако.

Будинок, у якому жив син Богуслаєва

Крім того, у Монако виявивили і Бориса Баума – колишнього радника ексзаступника керівника ОП Кирила Тимошенко, а також першого заступника голови консультаційної ради з регулювання азартних ігор та лотерей. Після зйомки Баума на телефон журналістів на виїзді із Монако затримала поліція.

Борис Баум

Журналісти зазначають, що у Ніцці та Монако можна побачити ще більше українців. Представники влади та бізнесу не цураються використовувати корупційні зв’язки, щоб “пересидіти” війну у шикарних умовах за кордоном.