Bcя Укpaїнa anлoдyє cmoячu. Шoльц maкu нaвaжuвcя. Пiзнo ввeчepi npuйшлu чyдoвi нoвuнu

Новини

Канцлер Німеччини Олаф Шольц виступив за реформування та розширення Європейського союзу. Він також закликав до поступового скасування принципу одноголосності при ухваленні рішень.

Про це пише німецька газета Bild. Наразі ЄС налічує 27 держав-членів із загальним населенням майже 450 мільйонів осіб.

“ЄС, до складу якого входять 27, 30, 36 держав із більш ніж 500 мільйонами вільних і рівноправних громадян, може ще більше посилити свій вплив у світі”, – заявив Шольц у суботу в Берліні.

Він додав, що з майже десятьма мільярдами людей ЄС матиме найбільший єдиний ринок, провідні дослідні інститути, інноваційні компанії та стабільні демократії та зможе краще уявляти свої цінності.

“Я підтримую розширення ЄС. Той факт, що ЄС продовжує рости на схід, – це перемога для всіх нас”, – наголосив він.

При цьому кандидати на вступ, такі як Україна, Молдова, держави Західних Балкан та в майбутньому Грузія повинні відповідати критеріям для вступу до ЄС.

Канцлер також виступив за поступове скасування принципу одностайності при ухваленні рішень у зовнішній політиці, а також в інших сферах, таких як податкова політика.

“Я знаю, що нам ще багато треба переконати. Але я також чітко кажу: якщо нашою метою є геополітична Європа, то рішення більшості – це придбання, а не втрата суверенітету”, – пояснив він.

Крім того, Шольц виступив за велику автономію, включаючи військову незалежність для ЄС. Він закликав до скоординованих закупівель зброї та спорядження, створення сил швидкого реагування ЄС до 2025 року та створення справжньої штаб-квартири ЄС для європейських збройних сил.

“Ми повинні впевнено просувати спільні європейські оборонні зусилля”, – резюмував він.

Джерело