Бенюк підтримав Фаріон у скандалі з воїнами ЗСУ і назвав російськомовних українців “загарбниками”

Події

Знаменитий український актор театру та кіно Богдан Бенюк став на захист колишньої депутатки Верховної Ради України та мовознавиці Ірини Фаріон, яка опинилася в епіцентрі мовного скандалу. Артист вважає, що ексвикладачка “Львівської політехніки” влучно висловилася щодо російськомовного населення України, яке він сам вважає “загарбниками”.

Богдан Бенюк вважає, що “неприпустимо” розмовляти мовою ворога, навіть в зоні бойових зіткнень. Про це він розповів в інтервʼю OBOZ.UA.

Актор вважає мовне питання гострим та актуальним, а суперечливі заяви колеги по партії “Свобода” Ірини Фаріон “абсолютно точними”.

“І ті громадяни України, які не спілкуються українською мовою, повинні зрозуміти, що, говорячи російською мовою, вони продовжують просувати “русскій мір” в Україні. І це треба визнати всім. У першу чергу – керівникам держави, які це спонукають, всім працівникам, які працюють у державних установах, керівництву української армії і командирам, які дають присягу на служіння Україні українською мовою. Фаріон сказала правильну річ і не побоялася це зробити під час війни”, – висловився артист.

Бенюк підтримав Фаріон у скандалі з воїнами ЗСУ і назвав російськомовних українців "загарбниками"

Зірка кіно та театру не оминув увагою і українців, які, виїжджаючи за кордон, продовжують спілкуватися мовою ворога. Таких громадян України він називає “росіянами”. Богдан Бенюк не вважає, що повинні існувати виключення і для військових.

“Треба замислитися тим людям, які виросли в Україні. Їм ганьба! Те, що вони захищають Україну, – супер. Але вони захищають, розмовляючи мовою загарбника. Це неприпустимо. Вони повинні це зрозуміти і змінити своє ставлення до найважливішого – громадянства України. Бо той громадянин України, хто є носієм мови, вважається її громадянином, а всіх решту я вважаю загарбниками. Це стосується і українців за кордоном. Якщо вони не спілкуються українською мовою, то які вони українці? Їх треба викреслювати і казати, що вони росіяни”, – пояснив актор.