Без мами залишилися двоє дітей: на Куп’янському напрямку загинула захисниця з Київщини

Новини

У боях з російськими окупантами на Куп’янському напрямку загинула захисниця з Київщини Людмила Шкуренко. Мама двох дітей, жінка допомагала українському війську як волонтер, однак згодом вивчилася на оператора дронів та мобілізувалася до Збройних сил України.

29 травня під час виконання бойового завдання Людмила потрапила під ворожий обстріл: отримані поранення стали для неї смертельними. Про загибель захисниці повідомили на її малій батьківщині, у місті Українка Обухівського району.

Без мами залишилися двоє дітей: на Куп’янському напрямку загинула захисниця з Київщини
“Знову біда, знову велика втрата… На фронті загинула Шкуренко Людмила Вікторівна, 1980 року народження. Розвідниця-навідниця розвідувального відділення розвідувального взводу 1-го механізованого батальйону. 14 травня 2023 року Захисниця вступила до лав Збройних сил України, проходила навчання з управління розвіддронами. 15 травня цього року була мобілізована. 29 травня, під час виконання бойового завдання на Куп’янському напрямку, потрапила під ворожий обстріл”, – йдеться у повідомленні на сторінці Української громади у Facebook.

У місцевих групах розповідають: упродовж тривалого часу Людмила допомагала Силам оборони як волонтер. Однак прагнула зробити більше.

“Жінка-воїн, жінка-волонтер, жінка… Мабуть, немає таких людей в Українці, хто б не знав її запальний характер, за яким стояла жіноча доброта та прагнення допомагати людям, тваринам, країні у скрутну хвилину. “ЇЇ характер дозволяв їй досягнути всього, чого прагнула…” – крізь розпач кажуть рідні Захисниці. А з повномасштабним вторгненням метою Людмили став захист країни від ворога”, – зазначено у повідомленні в одному з міських пабліків.

Без мами залишилися двоє дітей: на Куп’янському напрямку загинула захисниця з Київщини
І Людмила наполегливо йшла до мети. Вона опанувала управління БПЛА, отримала відповідний сертифікат і у травні цього року мобілізувалася до Збройних сил і у складі свого підрозділу вирушила на Куп’янський напрямок.

Однак бойовий шлях захисниці виявився дуже коротким.

“Людмила завжди була на зв’язку з рідними. Перед загибеллю написала в повідомленні чоловіку, що вирушає на бойове завдання, повернеться, коли ще буде темно. Пообіцяла: “буду берегти себе”. До 4-ї години ранку періодично відписувалась чоловіку, а він чекав і читав кожне її повідомлення, та, на жаль, наступне вже не прийшло. “Останнє повідомлення, яке ми отримали, – сповіщення”. Людмила потрапила під ворожий обстріл, внаслідок якого загинула”, – пише Telegram-канал “Новини міста Українка”.

31 травня Людмила Шкуренко повернулася додому на щиті. 1 червня у рідному місті з жінкою-воїном назавжди попрощаються. Колона з тілом загиблої захисниці о 10:30 виїде з міста Обухів до Українки. По її рідному місту кортеж рухатиметься за маршрутом: ринок – пр. Дніпровський (зупинка 2 хв.) – церква парафії Ікони Божої Матері “Несподівана радість” (Юності, 1).

Об 11:00 відбудеться чин похорону в церкві. А об 11:40 розпочнеться цивільна церемонія прощання на території храму.

Поховають Людмилу Шкуренко на кладовищі міста Українка на “Алеї Героїв 2”.

Без мами залишилися двоє дітей: на Куп’янському напрямку загинула захисниця з Київщини
“Висловлюємо щирі співчуття родині нашої Героїні. Впевнені, що побратими Людмили обов’язково доведуть розпочате до кінця і втілять її головну мету, за яку вона віддала найцінніше, в реальність. Вічна слава!” – зазначили земляки захисниці.

У неї залишилися мама, двоє дітей та коханий чоловік.