Білл Клінтон: шкодую, що переконав Україну позбутися ядерної зброї в 1994 році

Новини

Колишній президент США Білл Клінтон висловив співчуття з приводу своєї ролі в переконанні України відмовитися від ядерної зброї у 1994 році. Він припустив, що Росія не вторглася б до України, якби Київ все ще мав засоби ядерного стримування.

Про це повідомляє видання RTÉ. Експрезидент США брав участь у підписанні договору про ліквідацію ядерної зброї України.

“Я відчуваю провину, тому що я змусив їх погодитися відмовитися від своєї ядерної зброї. І ніхто не вірить, що Росія провернула б цей трюк, якби Україна все ще мала свою зброю”, – сказав він.

У січні 1994 року президент США Білл Клінтон підписав тристоронню угоду з президентами Росії Борисом Єльциним та України Леонідом Кравчуком про усунення ядерної зброї, яка залишилася на території України після розпаду Радянського Союзу. Пізніше того ж року Сполучені Штати приєдналися до цієї угоди, яка включала зобов’язання Росії поважати територіальну цілісність України.

Ці умови були порушені у 2014 році, коли Росія незаконно анексувала Крим, а потім розпочала ширшу війну проти України у 2014 році, яка триває до сьогодні.

“Я знав, що президент Путін не підтримав угоду президента Єльцина ніколи не втручатися в територіальні кордони України – угоду, яку він уклав, тому що хотів, щоб Україна відмовилася від своєї ядерної зброї”, – сказав Клінтон.

При цьому Клінтон сказав, що західна підтримка України має залишатися незмінною.

“Я думаю, що те, що зробив Путін, було дуже неправильним, і я вважаю, що Європа та Сполучені Штати повинні продовжувати підтримувати Україну”, – заявив він.