Білоруським військовослужбовцям заборонили виїжджати з країни – Наша Ніва

Новини

Білоруські військовослужбовці з різних родів військ цього тижня отримали повідомлення про заборону виїзду за кордон з будь-якою метою. Водночас по всій країні активізувалася кампанія із відбирання паспортів у правоохоронців.

Про це повідомило видання “Наша Ніва”. Зазначається, що єдина країна, куди дозволено виїжджати білоруським військовослужбовцям є Росія.

Такі розпорядження військові отримують наразі в усному порядку. Їм пояснюють заборону на виїзд тим, що скрізь нібито вороги, а Батьківщині в такий час потрібні захисники.

“Але вони це письмово доведуть, зазвичай так і робиться. Спочатку усно скажуть, потім зроблять наказ. Чому ти не можеш піти? Тому що ворог скрізь, до його лап не потрапиш. Ти потрібен Батьківщині в такий час, сину. Ну якось так”, – розповіли співрозмовники видання.

“Ну, раніше хтось проходив, хтось ні, хтось благав, хтось відмахувався, так воно і “спускалося”. А зараз паспорти просто забирають примусово та одразу кладуть у сейф, до начальника”, – розповів виданню поліцейський одного з райвідділів.

Водночас двоє офіцерів запасу розповіли, що їх викликали до військкомату нібито для “уточнення інформації”, а насправді їм запропонували повернутися на службу в Збройні сили Білорусі.