Більше року служив в ЗСУ: українець виявився агентом рф, з’явилися подробиці Фото

Новини

Чоловік за походженням із Луганська і приєднався до прикордонних військ на Закарпатті у червні 2022 року, переїхавши з Лисичанська.

Працівники Державного бюро розслідувань (ДБР), спільно з Службою безпеки України (СБУ) та Держприкордонслужбою, анонсували підозру у вчиненні зради правоохоронцю, який пройшов службу на Закарпатті та був розкритий як агент російських спецслужб. politeka.net

Подробиці було розкрито прес-службою ДБР.

Цей індивід за походженням із Луганська і приєднався до прикордонних військ на Закарпатті у червні 2022 року, переїхавши з Лисичанська. У серпні цього ж року його призначили керівником групи з кіберзахисту в одному з підрозділів, які забезпечують зв’язок на кордоні.

Спочатку не було жодних ознак доступу до державної таємниці. Проте, за оперативною інформацією, нещодавно він незаконно перетнув кордон до Угорщини разом із групою ухилянтів.

Вже через кілька днів в одному з російських інформаційних ресурсів з’явилася інформація про те, що ця особа тривалий час діяла як агент російських спецслужб і тепер перебуває в москві. Російські джерела стверджували, що він виконував субверсивні завдання проти України та обіцяли оприлюднити інтерв’ю з цим зрадником.

ДБР в свою чергу повідомили, що чоловік доступу до секретних документів, чи інформації з обмеженим доступом не мав. Відтак, витік секретної інформації через нього не підтвердився.

Правопорушнику оголошено підозру у дезертирстві (ч. 4 ст. 408 КК України). Також готується повідомлення про підозру у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України).

За вказаними статтями передбачено покарання у вигляді довічного ув’язнення. Наразі проводиться аналіз контактів зрадника та розслідується його можливість передачі конфіденційної інформації.