Блогерку з Одеси, яка закликала бомбити Україну, “покарали”: рішення суду викликало обурення серед українців

Новини

Марія Лещенко з’являлася у своїх роликах на TikTok, де висловлювала байдужість до долі України, заявляла про готовність жити під будь-яким прапором та закликала бомбити міста.

Приморський районний суд в Одесі призначив блогерці Марії Лещенко “суворе” покарання, заборонивши їй обіймати посади на державній службі протягом десяти років. Таке рішення суду було ухвалене через її колабораціоністські дії та публічні заклики до росіян бомбардувати Україну. nikolaev.politeka.net

скандал в Одесі

Постанова суду викликала обурення серед патріотичної громадськості. Марія Лещенко з’являлася у своїх роликах на TikTok, де висловлювала байдужість до долі України, заявляла про готовність жити під будь-яким прапором, навіть росії чи Занзібара. Вона також поширювала неправдиві твердження про українську владу, втягнуту у війну, та закликала буквально бити по мирних містах.

Зокрема, наприклад одеситка казала: “Українські д… Коли вже на вас скинуть бомбу. Молю Бога росія допоможи”,

“Росіяни, ви можете скинути на них бомбу? На всю їхню родину? У них родина терористів. Вони мене вигнали з Дніпра. Вони мене вигнали з Одеси. Вони мене вигнали з України. Вони хочуть мене вигнати з Молдови. Росіяни, будь ласка. Я готова цю бомбу сплатити”.

Схаменувшись вона видалила свій аккаунт у популярній мережі, але як кажуть, “скрини не горять”.

Після того, як вона свідомо ухилялася від участі в судових засіданнях, за нею було оголошено розшук. Можливо, саме це змусило її з’явитися перед правосуддям.

Важливо зазначити, що дії Марії Лещенко підпадають під статтю 436-2 Кримінального кодексу України, яка стосується виправдання збройної агресії. За такий злочин, вона могла отримати позбавлення волі на три роки. Проте слідство вирішило кваліфікувати її дії як колабораціонізм.